کد خبر: 647882 A

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان:

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان عنوان کرد: نگاه ویژه شورای اجتماعی و سازمان مدیریت کشور فرصتی کم نظیر برای استان خوزستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد صادق کریمی گفت: اعتبارات مناسبی از سوی شورای اجتماعی کشور برای حوزه اجتماعی - فرهنگی استان خوزستان جذب شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط استان, مدیریت مسایل اجتماعی بسیار حایز اهمیت است و نباید اجازه دهیم برخی مسایل اقتصادی به یک معضل اجتماعی تبدیل شود.

مدیرکل امور اجتماعی به ورود جدی مقام معظم رهبری درخصوص آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان کرد: تمامی مسایل اجتماعی توسط ایشان رصد و رویکردها و راه حل های مناسب در این زمینه اتخاذ می شود.

کریمی کیا اذعان داشت: بازتولید افکار منفی و گاهی اعلام سیاست گذاری در حوزه اجتماعی به نتیجه نخواهد رسید و از رسانه ها خواست با انتشار تحلیل های غیرتخصصی و کارشناسی نشده برخی مشکلات اجتماعی را به بحران تبدیل نکنند.

وی گفت: با پیگیری های مجدانه استاندار و معاون سیاسی۔ اجتماعی اعتبارات خوبی در حوزه اجتماعی جذب شده، که مرهون همکاری و هماهنگی سال گذشته دستگاه های اجرایی با مجموعه استانداری است.

مدیر کل امور اجتماعی سفر دو روزه معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: در جلسات متعدد وی با مدیران کل استان خوزستان، تمام مشکلات مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار مطرح شد.

کریمی کیا یکی از ضعف های استان خوزستان را عدم ارایه ایده و طرح دانست و خاطرنشان کرد: انتظار مرکز در راستای بهبود اوضاع اجتماعی ۔ فرهنگی، ارایه برنامه و راهکار از سوی دستگاه های اجرایی به منظور تامین اعتبار و مداخله است.

مدیر کل امور اجتماعی با بیان اینکه شورای اجتماعی و سازمان مدیریت کشور توجه ویژه ای به استان خوزستان دارند، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مدون با هدف رسیدن به راه های منطقی بتوانیم اعتبارات قابل قبولی را به استان گسیل کنیم.

کریمی کیا در خصوص ساماندهی متکدیان و کودکان کار، گفت: بزودی جلسه تخصصی با حضور اداره کل امور اجتماعی، سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه، اداره کل ناجا و دیگر دستگاه های متولی برگزار خواهد شد تا ضمن ارایه راهکار دقیق و کارشناسی شده، مسایل انسانی هم در خصوص این افراد رعایت شود.

وی به نبود نشاط اجتماعی در استان به عنوان یک خلا اشاره کرد و افزود: از سوی شورای اجتماعی کشور اعتباراتی درخصوص برگزاری هفته های فرهنگی در شهرستان های استان پایدار شده است.

مدیر کل امور اجتماعی هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی را ایجاد محیط شاد و معرفی توانمندی های شهرستان ها در حوزه های فرهنگی۔ اقتصادی۔ ورزشی و میراث عنوان کرد.

کریمی کیا از برگزاری جشنواره خرما خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، شهریور ماه سالجاری، جشن شکرانه برداشت خرما در اهواز و دیگر شهرستان ها انجام خواهد شد تا بتوانیم علاوه بر رونق اقتصادی، سبک زندگی و دیگر صنایع وابسته به آن را به نمایش بگذاریم.

وی به پتانسیل های استان درحوزه های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و اذعان داشت: همگی باید تلاش کنیم تا خبرهای خوبی از استان مخابره شود و از انتشار حس ناامیدی در سطح استان ممانعت کنیم.

کریمی کیا گفت: جذب اعتبارات برای استان به راحتی صورت نمی گیرد و از دستگاه های اجرایی خواست تنها به تلاش های استانداری بسنده نکنند و از وزارتخانه های مربوط به خود پیگیر مطالبات استان باشند.

در پایان مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، تخصیص اعتبار به استان به ویژه در حوزه اجتماعی را یک فرصت تکرار نشدنی دانست و تاکید کرد: اگر برنامه ریزی های دقیقی وجود داشته باشد، هیچ مانعی برای اجرای طرح ها در استان و کشور وجود نخواهد داشت.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر