کد خبر: 647028 A

رئیس اداره برق ایذه عنوان کرد:

رئیس اداره برق ایذه گفت: با پیگیرهای که نماینده مردم ایذه و باغملک داشت تحول عظیم در توزیع برق ایذه و دهدز صورت گرفت‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایذه، ایوب سرشار عنوان کرد: همواره یکی از مشکلات و معضلات شرکت های برق، وقوع خاموشی در شبکه ها است؛ که هرگونه خرابی و عیب در تجهیزات شبکه میتواند دلیلی برای وقوع خاموشی باشد. و علاوه بر آن انجام تعمیرات و تغییرات در شبکه نیز بخشی از خاموشی ها را به خود اختصاص میدهد.

وی با بیان اینکه اصولا خاموشی ها دو نوع هستند، افزود: خاموشی های ناخواسته یا بدون برنامه، خاموشی ها ناشی از حوادث غیرمترقبه هستند و خاموشی های بابرنامه یا خواسته که جهت انجام تعمیرات پیشگیرانه و یا تغییرات در شبکه انجام می شود.

سزشار افزود: لذا خاموشی در شبکه مشکلاتی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به وجود می آورد؛ وقتی برق قطع می شود، تولید صنایعی که با برق کار می کنند کاهش و یا متوقف می شود و به تبع آن نیروی انسانی نیز بیکار می شود و باعث نارضایتی مردم نیز خواهد شد و از آنجایی که کشور ما با برخی کشورها تبادل انرژی دارد مسلما با قطع برق در این روابط اختلال ایجاد شده و تبعات خاص خودش را دارد.

وی در مورد خط گرم گفت: خط گرم به خطی گفته می شود که برق در آن جریان دارد، در واقع خطی که تحت ولتاژ است و گروه خط گرم ،به کارگرانی مجرب و آموزش دیده اطلاق می شود که با تجهیزات خاص کار روی خط برقدار(بالابر مخصوص خط گرم و ...)، روی شبکه به صورت برقدار و بدون اعمال خاموشی کار می کنند؛ بعنوان مثال اگر بخواهیم یک تجهیز معیوب را در شبکه از طریق عملیات روی خط سرد(بی برق) تعویض نماییم، باید حتما خط بی برق و خاموش باشد تا تجهیز تعویض گردد و ممکن است ساعت ها خط و مشترکین بی برق شوند، اما همین تجهیز را می توان از طریق گروه خط گرم بدون اعمال خاموشی تعویض کرد و هیچ مشترکی هم بی برق نمی شود.

رئیس اداره برق ایذه در ادامه از مزایای راه اندازی گروه خط گرم، اظهار کرد: کاهش تلفات، تعویض به موقع تجهیزات فرسوده شبکه موجب کاهش تلفات می شود، کاهش خاموشی های فشارضعیف و فشار متوسط، فروش انرژی بیشتر(کاهش انرژی توزیع نشده)، تعمیرات به روش خط گرم، با عنایت به اینکه کلیدزنی باعث کم شدن عمر تجهیزات می شود، انجام تعمیرات به روش خط گرم طول عمر تجهیزات را بالا می برد، سهولت در امر شاخه زنی درختان در حریم شبکه، رضایتمندی مشترکین بدلیل عدم خاموشی در هنگام کار روی شبکه برق و داشتن برق مستمر و پایدار، تولید مستمر صنایع می باشد.

ایوب سرشار تصریح کرد: راه اندازی گروه خط گرم در ایذه و دهدز تحولی عظیم در راستای تامین برق پایدار برای مشترکین است و قطعا با وجود خط گرم و توسعه ی آن، پایداری شبکه توزیع برق افزایش پیدا می کند.

وی راه اندازی گروه خط گرم، دمیدن روح تازه در کالبد توزیع برق دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی و تلاش مجدانه در راستای حل مشکلات برق شهرستان، مثمرثمر باشیم و برقی پایدار برای مشترکین محترم تامین نماییم. از همشهریان عزیز بابت همکاری در زمینه صرفه جویی در برق تشکر می کنیم.

رئیس اداره برق ایذه در پایان عنوان کرد: از هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک، سمالی فرماندار، مدیرعامل توزیع برق خوزستان غضنفری، معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ جهان بین که با تمام توان برای برق خوزستان تلاش می کنند، بابت همه ی تلاش ها و پیگیری ها سپاسگزاری می کنیم و امیدوارم با این تحول عظیم و بزرگ در برق شهرستان بتوانیم برقی مستمر و پایدار برای مشترکین تامین کنیم.

خبرنگار: فیروز بیگلری

ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر