کد خبر: 644919 A

واحد درمان اختلالات مصرف مواد در بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار با حضور معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسئولان اروندکنار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، واحد درمان اختلالات مصرف مواد بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار افتتاح شد.

در این مراسم حجت‌اله جانبی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: موضوع اعتیاد فرای مرزهای سیاسی کشورها است و مشکلی جهانی به شمار می‌آید و در دنیا راه‌های متعدد برای مبارزه با این مشکل ارائه شده که کاهش تقاضا و درمان نگهدارنده از جمله آنها است.

وی اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی آبادان با توجه به سیاست گسترش خدمات درمانی در تمام مناطق تحت پوشش این دانشکده، از مدتی پیش راه‌اندازی واحد درمان اختلالات مصرف مواد بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار را برای ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اعتیاد در این منطقه محروم در دستور کار خود داد.

جانبی ادامه داد:  سرانجام با تلاش مدیران و کارشناسان معاونت درمان و بیمارستان حضرت زینب پس از صدور مجوزهای لازم موفق به انجام این مهم شدیم.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادن افزود: در این مرکز درمان دارویی اعتیاد با داروهای آگونیست از قبیل متادون و بوپرونورفین توسط پزشک درمانگر دوره دیده انجام می‌شود.

وی گفت: خدمات مشاوره روانشناسی، مددکاری و خانواده درمانی به منظور کاهش آسیب اعتیاد برای بیماران و خانواده‌های آنان نیز صورت خواهد گرفت.

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: درمان با داروهای آگونیست علاوه بر نقش مهمی که بر کاهش آسیب اعتیاد و خطر انتقال بیماری‌ها را دارد این فرصت را به اشخاص مبتلا به اعتیاد می‌دهد تا در دوره درمان به عملکرد خانوادگی و اجتماعی و شغلی طبیعی خود بپردازند.

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر