کد خبر: 641750 A

رئیس مرکز بهداشت آبادان گفت: در خرداد و ابتدای تیر ماه امسال که آب آبادان شرایط مناسبی نداشت، کارشناسان مرکز بهداشت آبادان به صورت مستمر کیفیت آب توزیع شده میان شهروندان را کنترل می‌کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، هوشنگ محمدیان اظهار داشت: در نیمه خرداد ماه سال‌جاری همزمان با افزایش قابل توجه هدایت الکتریکی به حدود 3 تا 4 برابر حد مجاز و حضور استاندار خوزستان در آبادان به منظور تسریع در تشکیل تیم مدیریت بحران شهرستان، بهداشت محیط مرکز بهداشت آبادان نیز تیم ویژه مدیریت نظارت های بهداشتی در بحران را تشکیل داد.

محمدیان افزود: این تیم پرتلاش با حدود ۸ هزار نفر ساعت کار شبانه روزی و حدود 4.5 برابر کار در شرایط عادی، انجام نظارت های مختص آب را بدون تعطیلی دنبال کرد.

وی بیان کرد: کنترل تمام سامانه‌های آبرسانی شهری و روستایی در بخش شبکه توزیع آب لوله کشی که شامل 950 مورد کنترل هدایت الکتریکی، 950 مورد کنترل کدورت و 195 مورد نمونه برداری میکروبی بود؛ در این ایام اجرایی شد.

رئیس مرکز بهداشت آبادان از انجام 13 نمونه‌برداری برای رصد شرایط احتمالی حضور عامل بیماری التور با توجه به افزایش شوری آب خبر داد و گفت: 804 مورد کنترل میزان سختی، نظارت بر تانکرها و ۳ چرخه های سیار و انجام بیش از 4 هزار مورد کلرسنجی از این مخازن سیار در محل‌های بارگیری و توزیع از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام بود.

وی عنوان کرد:در روزهای یاد شده همچنین تخصیص 50 مورد کد جدید به ۳چرخه‌ها و مخازن سیار پلی اتیلن، نظارت ویژه، کلرسنجی و کلر زنی آب شیرین کن هایی که قادر به ادامه فعالیت بودند و همچنین استخرها و کارخانه های یخسازی و هماهنگی و نظارت بر توزیع آب های بسته بندی شده نیز اجرایی شدند.

محمدیان خاطرنشان کرد:هماهنگی با دهیاری‌ها برای جلوگیری از توزیع آب فاقد مشخصات بهداشتی در روستاها انجام شد و کارشناس بهداشت محیط به طور ثابت در محل های بارگیری مخازن سیار مستقر بودند.

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به اقدام به موقع همکاران و فعالیت‌های صورت گرفته تاکنون هیچ نوع طغیان ناشی از بیماری های منتقله از آب و غذا گزارش نشده است.

دانشکده علوم پزشکی آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر