کد خبر: 638776 A

با حضور جمعی از علاقمندان و اهالی فرهنگ؛

مراسم رونمایی از کتاب مجموعه شعر "دالالا"( مادرانه لُری) به قلم حسین حسن زاده رهدار در سالن اقتصاد بومی اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، مجموعه شعر "دالالا" با موضوعیت مادرانه لُری در قالب شعر در ۱۰۲ صفحه و توسط انتشارات شاپور خواست در ۱۰۰۰ نسخه به بازار عرضه شد.

در این مراسم، بهرام مکوندی، مولف و شاعر، شاعر کتاب را مانند راوی دانست که دست خواننده را گرفته و به دور ایران می‌چرخاند.

وی چند لایه بودن معانی شعر را از برجستگی های آن دانست.

در ادامه، منجزی، شاعرِ "دالالا" را هویت خواهی قومی عنوان کرد که با بیانی شاعرانه آن را مطرح کرده است.

وی نامگذاری کتاب را بسیار هوشمندانه خواند و گفت: استفاده از یک زبان محلی چند وجهی در چنین کار ادبی، بی سابقه است.

همچنین لیلی بهداروند، شاعر و فعال رسانه ای، اینکه یک انسانی از جنس مرد بتواند "دالالا" را به تصویر بکشد را جای تعجب ندانست؛ چرا که این مرد همان کودکی است که از بطن یک زن آفریده شده  و به آواز لالایی همان زن گوش داده است.

در پایان این مراسم، کیانی مشاور استاندار خوزستان اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل، توجه به هویت و بحث میراث معنوی است. افتخار به میراث معنوی، شرط لازم برای توسعه و بالندگی است اما شرط کافی نیست، چرا که باید به دانسته های فولکولور در همه ی اقوام توجه شایانی شود.

وی افزود: لالایی ها به عنوان دل سروده های ناب و جوشنده، بیانگر آرمان خواهی و عاطفه  هاست. امید است جلسه ی بعدی، جلسه ی نقد و بررسی این کتاب باشد؛ زیرا هر کاری نقد شود تقویت خواهد شد.

2

1

4

خبرنگار: مریم جم

اهواز مجموعه شعر "دالالا"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر