کد خبر: 637204 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: طی یک سال گذشته 27 هزار از خانوارهای استان از آموزش های امدادی در قالب طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی با اشاره به اجرای طرح ملی خادم به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: این طرح با هدف آشنایی مردم با مخاطرات و علائم هشدار، آماده‌سازی در برابر حوادث و نیز اعلام آمادگی برای کمک به دیگران در حوادث اجرا می شود.

وی با اشاره به آمار علمکرد این طرح در سال گذشته، افزود: پارسال 27 هزار و 200 خانوار از آموزش های طرح کلی خادم در سراسر استان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه تا کنون طرح ملی خادم در 7 مرحله و با مشارکت 140 نفر از داوطبان و امدادگران هلال احمر برگزار شده است، تصریح کرد: اجرای این طرح ها می تواند موجب مصونیت زایی و توانمندسازی مردم و جامعه هنگام مواجه و مقابله با حوادث شود.

خدادادی گفت: در طرح خادم، نیروهای هلال احمر با مراجعه به در منازل، پنج تا هفت دقیقه خانواده ها را با مخاطرات آشنا می کنند و بروشورهایی هم برای روش های صحیح مقابله خطرات در اختیار آنان قرار می دهند.

حلال احمر استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر