کد خبر: 636908 A

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر خبر داد:

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر، از آغاز تالیف کتابی با موضوع معرفی هنرمندان صنایع دستی شهرستان ‎های آبادان و خرمشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سجاد پاک‎گهر اظهار داشت: جلسه‎ای با حضور مدیر اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و مدیر گردشگری این سازمان برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در این جلسه که با حضور نمایندگان صنایع دستی شهرستان ‎های آبادان و خرمشهر برگزار شد، مقرر شد که آثار واجد شرایط چاپ در کتاب، شناسائی و انتخاب شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر با بیان این‎که قرار است در این کتاب سوابق فعالیت هنرمندان صنایع دستی آبادان و خرمشهر و معرفی آثار آنان به چاپ برسد، افزود: این کتاب درحال حاضر در مرحله جمع‎آوری اطلاعات می‎باشد و در فاز اول آثار هنری مربوط به شهرستان آبادان را گردآوری کردیم و در حال انتخاب آثار هستیم.

وی با اشاره به این‎که این کتاب توسط سازمان منطقه آزاد اروند به چاپ خواهد رسید و اقدامات کارشناسی و فنی و نیز گردآوری اطلاعات آن نیز بر عهده اداره میراث فرهنگی است، پیش‎بینی کرد: کار چاپ و نشر این کتاب ظرف سه ماه آینده به اتمام برسد.

پاک‎گهر معرفی ظرفیت‎ های صنایع دستی موجود در منطقه را از جمله اهداف چاپ این کتاب عنوان کرد و افزود: با چاپ این کتاب صنعتگران به تولید بیشتر محصولات تشویق خواهند شد و به ایجاد بازار فروش صنایع دستی به ادارات، ارگان‎ها و سازمان ‎های موجود در منطقه نیز کمک بسزایی می شود.

وی بیان کرد: پس از چاپ، طی مراسمی با حضور صنعتگران از کتاب رونمایی خواهد شد.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر