کد خبر: 636385 A

رئیس میراث فرهنگی اهواز خبر داد؛

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز گفت: مراسم تجلیل از انجمن‎های مردم‎نهاد اهواز در حوزه‎های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 12 تیر ماه 97 برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا امروز شنبه دوم تیرماه 97 با اشاره به برگزاری این مراسم، اظهار داشت: قرار است در این برنامه علاوه بر تجلیل از انجمن‎ها، تبادل اندیشه‎ای نیز میان مسئولان اداره میراث فرهنگی اهواز و انجمن‎های میراث فرهنگی این شهرستان در راستای ارائه راهکارها و نیز آسیب‎شناسی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گیرد.

او با بیان این ‎که اداره میراث فرهنگی اهواز همواره به عنوان حامی در کنار انجمن‎های مردم‎نهاد شهرستان بوده است، افزود: در این راستا هر زمان این انجمن‎ها ایده و یا برنامه‎ای داشتند که احساس کردیم برای توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر و استان مؤثر بوده‎اند با تمام قوا و با آغوش باز برنامه‎های آنان را پذیرفتیم و در اجرای برنامه‎های این انجمن‎ها اعم از نشست‎ها و همایش‎ها همکاری کردیم زیرا اعتقاد ما بر این است که انجمن‎ها و بخش خصوصی باید در حوزه اهواز فعال‎تر و بیشتر حمایت شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز با اشاره به تأکید علی ‎رضا ایزدی، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان بر حفظ و استفاده از ظرفیت‎های انجمن‎های استان، گفت: انجمن‎ها، بازوان توانمند ادارات در حوزه گردشگری و حفظ آثار تاریخی هستند و تکریم و تجلیل آن‎ها در راستای تشویق برای فعالیت‎های بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از انجمن‎های مردم‎نهاد اهواز در حوزه‎های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  12 تیر ماه 97 ساعت 11 در محل اداره میراث فرهنگی اهواز برگزار خواهد شد.

جلیلی‎نیا در ادامه از اجرای برنامه‎ای تحت عنوان دوشنبه‎های گردشگری از ماه جاری و با همکاری اداره میراث فرهنگی اهواز خبر داد و عنوان کرد: طرح این برنامه از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفیران صورت گرفته و قرار است طی آن هر هفته با همکاری اداره میراث فرهنگی اهواز در یکی از محلات اهواز مسئولان مربوط با حضور مردم جمع شوند و در حوزه استعدادها و توان گردشگری ناحیه صحبت و به ارائه راهکار بپردازند.

او همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از رسانه‎های شهرستان اهواز خبر داد و گفت: رسانه‎ها اعم از خبرگزاری و مطبوعات شهرستان همواره با پیشنهادات و انتقادات سازنده خود و نیز با پوشش اخبار حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چراغ راه اداره‎کل میراث فرهنگی استان بوده‎اند که در همین راستا در صدد هستیم تا پس از برنامه تجلیل از انجمن‎ها، مراسم تجلیلی را از برخی از رسانه‎های استان که همواره در پوشش اخبار اداره میراث فرهنگی اهواز همکاری داشتند انجام دهیم.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر