کد خبر: 636257 A

استاندار خوزستان گفت:

استاندارخوزستان گفت: دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند آبرسانی، توسعه راه های روستایی و جمع آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در بخش مرکزی شهرستان باوی، اظهار داشت: بیش از سه هزار و 200 خانوار در روستاهای این شهرستان ساکن بوده و با اجرای این پروژه های آبرسانی و جاده ای از خدمات خوبی بهره مند می شوند.

وی افزود: یکی از اولویت های دولت در استان برای توسعه روستاها در سال های اخیر جمع آوری مدارس کانکسی، آبرسانی و توسعه جاده های روستاهای کم برخوردار بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: امید است تا سال آینده باوی پس از کارون، دومین شهرستانی باشد که مدارس کانکسی در آن جمع آوری شده و جشن آبرسانی به تمامی روستاها را برگزار ‌کند.

وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها گام های موثری توسط دولت در راستای برقراری عدالت اجتماعی و توزیع مناسب درآمد در کشور برداشته شده و هرچه در این زمینه تلاش بیشتری شود، به جلوگیری از پراکندگی جمعیت و استفاده بهتر از ظرفیت های مناسب کمک شده است.

استاندار خوزستان بر توزیع عادلانه اعتبارات در استان تاکید کرد و گفت: بی شک با این اقدام توسعه در سطح مناطق کم برخوردار استان به صورت یکسان انجام شده  و اهالی روستاها از امکانات خاک و زمین بهتر بهره مند می شوند و این امر از گسترش حاشیه نشینی در شهرها نیز جلوگیری می کند.

وی افزود: همچنین آغاز عملیات اجرایی جاده عنافچه نیز در سال جاری از اولویت ها بوده که مطالعات آن در حال انجام است و به زودی با تامین اعتبارات مناسب، این پروژه نیز کلید می‌خورد.

شریعتی بیان کرد: این پروژه خواست قلبی تمامی اهالی شهرستان باوی بوده و امکان تردد را برای مردم این منطقه تسهیل می کند.

وی اظهار داشت: آبرسانی و پایداری شبکه برق، توسعه مدارس و راه روستایی و اجرای طرح های در روستاهای استان از برنامه های جدی دولت در سال جاری است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: متاسفانه در سال های گذشته در اجرای برخی از پروژه های تاثیرگذار در ملاثانی، ویس و شیبان کوتاهی شده که اکنون با تامین اعتبارات لازم پروژه های خوبی برای این مناطق پیش بینی شده است.

6 طرح آبرسانی و عمرانی در بخش مرکزی شهرستان باوی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی افتتاح و کلنگ زنی شدند.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر