کد خبر: 633809 A

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به بهره مندی ۴۲ هزار نیازمند از سبدهای غذایی حمایتی هلال‌احمر، گفت: مجموع ارزش ریالی طرح ملی همای رحمت در ماه رمضان امسال بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی با تبریک فرارسیدن عید فطر و با اشاره به اجرای طرح ملی همای رحمت توسط جمعیت هلال‌احمر خوزستان، اظهار کرد: این طرح هر سال در ماه مبارک رمضان و با هدف کمک به نیازمندان و حمایت از آنها در چارچوب اهداف بشردوستانه و خداپسندانه و به منظور تسکین آلام بشری توسط جمعیت هلال‌احمر اجرا می شود.

وی افزود: امسال ۸ هزار و ۵۶۴ سبد غذایی به ارزش بیش از ۸ میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال میان ۴۲ هزار و ۸۲۰ نفر از نیازمندان و محرومان و اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان اینکه ترویج فرهنگ انفاق، ایثار و سنت‌های حسنه اسلامی با حفظ کرامت انسانی نیازمندان و ایجاد فضایی مناسب برای تعامل نیکوکاران و هدایت کمک‌های مردمی از اهداف طرح ملی همای رحمت در بخش سفره های آسمانی است، گفت: در طرح سفره های آسمانی در سال جاری ۵۰۱ سفره به ارزش بیش از ۵ میلیارد ریال پهن شد و بیش از ۲۵ هزار نفر از بهره وران این طرح بودند.

خدادادی بیان کرد: حمایت از کرامت انسا‌نها  شعار محوری طرح ملی همای رحمت است که علاوه بر تحت پوشش قراردادن خانواده‌های محروم و نیازمندان جامعه و خانواده‌های زندانیان و بیماران، این جمعیت به همت والای خیرین و داوطلبان اقدام به برپایی سفره های افطاری در روستاها و مناطق محروم می کند.

وی با اشاره به توزیع سبدها و بسته های غذایی حمایتی در قالب طرح ملی همای رحمت، یاد آور شد: هدف از توزیع این سبدها تسکین آلام و رفع محرومیت های نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر و  سبدهای غذایی توزیع شده شامل برنج، روغن، مرغ، حبوبات، خرما، گوشت، پنیر، کنسروجات، قند، شکر، ماکارونی، چای و مواد بهداشتی و شوینده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان افزود: مجموع ارزش ریالی طرح ملی همای رحمت بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال است.

خدادادی تصریح کرد: جامعه هدف ما در این طرح ایتام، بیماران صعب والعلاج، زنان سرپرست خانوار محروم، خانواده‌ های بد سرپرست و بی سرپرست، خانواده‌ های کم برخوردار و معلولان نیازمند است.

جمعیت هلال احمر استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر