کد خبر: 632883 A

به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی صورت می گیرد ؛

رئیس اداره میراث فرهنگی شوش گفت: به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی، نمایشگاهی از آثار ارزنده این حوزه در شهرستان باستانی شوش برپا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سعید دیناروند اظهار کرد: در این نمایشگاه آثار ارزنده‎ای همچون سفال، فرش دستبافت، گلیم، معرق، چرم و... در معرض بازدید و خرید عموم قرار می گیرد.

وی با بیان این ‎که نمایشگاه صنایع دستی شوش تا یکشنبه 27 خردادماه جاری در سالن جانبی موزه شوش پذیرای علاقمندان به هنرهای دستی و سنتی است، افزود: به مناسبت روز و هفته صنایع دستی همه آثار این نمایشگاه با تخفیف ویژه 15درصد به خریداران عرضه خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی شوش در ادامه ضمن اشاره به تاریخ غنی شوش و این‎ که این شهر از هزاره پنجم تاکنون فعال بوده است و مردمان شوش نیز از پیش از تاریخ با وسایل ابتدایی، خالق صنایع دستی و هنرهای زیبایی بوده‎اند، گفت: هنر و صنایع دستی شوش همواره موجب شگفتی و برانگیزاننده تحسین مردم سراسر جهان در تمام ادوار بوده و هست.

وی با تأکید بر این ‎که مردم شوش هنوز هم همانند نیاکان خود خالق هنرهای دستی زیبایی هستند، ادامه داد: جام منقوش و سفالین شوش، نمونه‎ای کامل و بی‎بدیل از هنر و فرهنگ شوش شش‎هزار ساله و از جمله آثاری است که به دست صنعتگران خوش‎ذوق شوشی همواره باز آفرینی می‎شود.

 

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر