کد خبر: 632800 A

معاون سرمایه‎گذاری میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 31 موافقت اولیه برای احداث طرح‌ های گردشگری در استان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، احسان زارع‎اصل اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 31 موافقت اولیه برای احداث طرح‌‌های گردشگری در قالب مجتمع‌‎های خدمات رفاهی بین راهی، مجتمع‌‎های گردشگری، هتل، مراکز سرگرمی ‎تفریحی، سفره‎خانه سنتی و مجتمع‎ های سلامت و تندرستی در سطح استان صادر شده که میزان سرمایه‎گذاری پیش‎بینی‎ شده برای این طرح‎ها حجمی بالغ بر یک‎ هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در شهرستان‌های مختلف استان از جمله آبادان، خرمشهر، دزفول، بهبهان، شوش، رامهرمز، لالی، شوشتر و اندیکا هستند و پیش‎بینی می‌شود که با اجرای این طرح‎ها برای 899 نفر نیز شغل ایجاد شود.

معاون سرمایه‎گذاری میراث فرهنگی خوزستان افزود: از مجموع 31 موافقت اولیه صادر شده، چهارده موافقت به احداث مجتمع‎‌های گردشگری، هشت موافقت به احداث مجتمع ‎های خدمات رفاهی بین راهی، دو موافقت به احداث هتل، سه موافقت به احداث مراکز سرگرمی تفریحی، دو موافقت به سفره‎خانه سنتی، یک موافقت به رستوران سنتی و یک موافقت نیز به مجتمع سلامت و تندرستی اختصاص دارد.

وی با بیان این‎که بیشتر این طرح‎ها با مشارکت و سرمایه‎گذاری بخش‌خصوصی موفق به دریافت موافقت اولیه از اداره‎کل میراث فرهنگی استان خوزستان شد‎ه‎اند، افزود: متقاضیان برای جلوگیری از باطل شدن این موافقت‎نامه شش ماه فرصت دارند تا برای دریافت موافقت‎ اصولی اقدام نمایند.

زارع‎اصل تأکید کرد: هدف مسئولان اداره‎کل و شهرستان‌ها، برنامه‎ریزی به منظور افزایش ماندگاری گردشگران و افزایش زمان اقامت ایشان در استان است که امیدواریم با هماهنگی همه اعضا این مهم در آینده نزدیک تحقق یابد.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر