کد خبر: 631627 A

معاون استانداری خوزستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: بیش از ۵۵ جلسه کارگروه کمیته فنی و ۲۷ جلسه کمیته اشتغال شهرستانی برگزار شده اما باید گفت اشتغالزایی جدید در خوزستان کار سختی است.

به گزارش ایلنا ، علی بحرینی مقدم در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی با بیان اینکه تمام توان و ظرفیت خود را برای اشتغالزایی در استان به کار گرفته ایم، اظهار کرد: بیش از ۵۵ جلسه کارگروه کمیته فنی و ۲۷ جلسه کمیته اشتغال شهرستانی در استان برگزار شده است اما باید گفت اشتغالزایی جدید به ویژه در خوزستان سخت بوده از این رو حمایت و حفظ اشتغال موجود را کمک به استان است.

بحرینی مقدم در خصوص آبزی پروری در چوئبده، بیان کرد: بر اساس قانون برای پرداخت آب بهای آبزی پروران شوری آب ملاک قرار داده شده و اگر شوری آب بالای ۱۰ ppt  باشد، مشمول پرداخت نمی شود که در حال حاضر عملا ۲.۵ برابر این میزان است؛ در چوئبده نظر بر این شده تا آب بهایی اخذ نشود و آب از دریا بگیرند.

وی با اشاره به کاهش درخواست در مجتمع پرورش ماهی آزادگان و شهید احمدیان از ۵ درصد به یک درصد، گفت: بر اساس قانون فعالیت های تکثیر و پرورش ماهی آبزیان دریایی و لب شور که از منابع آب های شور و لب شور سطحی با میزان شوری بیش از ۱۰ گرم در لیتر استفاده می کنند، از پرداخت آب بهاء و حق اشتراک معاف هستند.

بحرینی مقدم در پایان یادآور شد: افزایش تنوع گونه‌ای و پرورش گونه ‌هایی مثل تیلاپیا، کپور هندی و سیپاس که البته اعتبارات اندک ۱۰۰ میلیون تومانی برای تحقیقات در خصوص این گونه‌ها تأمین نشد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر