کد خبر: 628323 A

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی؛

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز گفت: به مناسبت 20 خرداد، روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاهی از دسترنج‎ها و آثار هنرمندان صنایع دستی اهواز در این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا گفت: این نمایشگاه از یکشنبه 20 خرداد ماه 97 به مدت چهار روز در محل این اداره برپا می‎شود.

جلیلی‎نیا افزود: در این نمایشگاه بیست هنرمند اهوازی که دارای کارت صنعتگری از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند؛ آثار خود در رشته ‎های بافت سنتی، مصنوعات چوبی و سفالی، چهل‎تکه‎دوزی، قلم‎زنی روی فلزات، شیشه‎گری، چاپ باتیک و تراش‎سنگ‎های قیمتی را در معرض نمایش و فروش قرار خواهند داد.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی و ایجاد بازار فروش برای صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی عنوان کرد و گفت: زمانی که اثری توسط صنعتگر خلق می‎شود، باید بازاری نیز برای فروش آن اثر داشته باشد که به همین دلیل ما در تلاش هستیم تا با برپایی چنین نمایشگاه ‎هایی، بازارسازی برای این هنرمندان را در سطح شهرستان اهواز گسترش دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "حمایت از کالای ایرانی" در صدد هستیم چنین نمایشگاه‎ هایی را با هدف ایجاد بازار فروش، به مناسبت‎ های مختلف برگزار و در کنار آن موضوع آموزش را نیز به صورت تئوری و عملی دنبال کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز با اشاره به زمان بازدید از این نمایشگاه اضافه کرد: علاقه‎مندان می‎توانند از بیستم خرداد ‎ماه 97 از ساعت 18 تا 22 با مراجعه به اداره میراث فرهنگی اهواز واقع در خیابان 24 متری، روبروی هتل پارس از این نمایشگاه و آثار آن دیدن کنند.

اهواز اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر