کد خبر: 628240 A

استاندار خوزستان عنوان کرد:

استاندار خوزستان از تصویب طرح توسعه 29 مخزن نفتی با رقم 5.5 میلیارد دلار در شورای اقتصاد کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی بیان کرد: امروز طرح توسعه ۲۹ مخزن نفتی در نشست شورای اقتصاد کشور به تصویب رسید، که از این ۲۹ مخزن ۲۷ عدد در محدوده مناطق نفت خیز جنوب قرار دارد و از این تعداد ۲۳ مخزن در استان خوزستان واقع میشود.

استاندار خوزستان افزود: ارزش کل این طرح 5.5 میلیارد دلار است که قرار است طی دو سال هزینه شود و سهم مناطق نفت خیز جنوب از این اعتبار 4.6 میلیارد دلار است که با هزینه آن حدود 20 تا 25 هزار فرصت شغلی مستقیم و به تبع آن تعداد زیادی شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

شریعتی تصریح کرد: ۴ درصد از این مبلغ معادل ۲۲۲ میلیون دلار به عنوان مسئولیت اجتماعی پروژه در نظر گرفته شده که سهم مناطق نفت خیز جنوب ۱۸۶ میلیون دلار و سهم استان خوزستان بیش از ۱۶۰ میلیون دلار است که قرار شد در طول 2 سال این اعتبار در کلیه حوزه‌ های زیرساختی هزینه شود.

وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که توزیع این اعتبارات از سوی شورای برنامه‌ریزی استان تعیین خواهد شد و استان می‌تواند در جهت توسعه و ارتقای شاخص ها این بودجه را هزینه کند و زمینه اشتغال جدی در استان را فراهم کند.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین بنا شد در اجرای این طرح از نیروی بومی و متخصص استان استفاده شود و در همین راستا حمایت های جدی از سازمان فنی حرفه‌ای و آموزشکده های فنی و حرفه ای در سطح استان انجام شد تا نیروی ماهر و تکنسین مربوط به این حوزه ها تربیت شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: با انجام این سرمایه گذاری که در قالب آن مخازن نفتی بازسازی و نوسازی خواهد شد؛ افت تولید نفت سالانه کشور جبران میشود و روزانه بین ۲۷۰ تا ۳۶۰ هزار بشکه تولید نفت افزایش پیدا خواهد کرد که کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد بود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر