کد خبر: 625286 A

با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت؛

عملیات اجرایی ساخت ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان با حضور استاندار خوزستان و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فرامند هاشمی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: فرودگاه مسجدسلیمان یک فرودگاه نظامی بوده و باید به یک فرودگاه عمومی و مسافری تبدیل شود.

وی افزود: در دو سال اخیر اقدامات موثری در این زمینه صورت‌ گرفته و تعریض و نوسازی باند پرواز انجام شده است.

معاون استاندار خوزستان ادامه داد: در حال حاضر باند این فرودگاه برای فرود هواپیمای مسافربری و عمومی مناسب است.

وی بیان کرد: موافقتنامه‌ای بین استانداری و هوانیروز به امضا رسیده است که این فرودگاه را در اختیار شهر قرار دهند تا استفاده عمومی و مسافری از آن انجام شود.

هاشمی زاده تصریح‌کرد: پیش از آن نیز باید سالن‌ها و ترمینال‌های مسافربری عمومی و پذیرش مسافر در آن احداث شود که قرارداد احداث این ترمینال ها منعقد شده ولی به دلیل ناهماهنگی ها وقفه ای برای بهره برداری آن ها شکل گرفت.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر این وقفه رفع شده و تا زمان ساخت این ترمینال ها از ترمینال نظامی موجود برای پذیرش مسافر استفاده می شود و قرار است بر اساس تقاضا هفته ای یک پرواز در این فرودگاه انجام شود.

احداث فرودگاه مسجدسلیمان به طور حتم نقش موثری در توسعه و رونق این منطقه داشته و بخش عمده ای از مشکلات تردد را در این شهرستان برطرف می سازد.

فرودگاه مسجد سلیمان نخستین و قدیمی ترین فرودگاهی است که در ایران تاسیس شد که تاریخ تاسیس رسمی و افتتاح این فرودگاه همزمان با کشف نفت در این منطقه به سال 1287 باز می‌گردد.

این منطقه نخستین نقطه در خاورمیانه بوده که به صورت رسمی صاحب فرودگاه شد و از آن هواپیما بر می‌خاست.

هاشمی زاده خاطرنشان کرد: بهسازی سطوح پروازی، بهسازی ترمینال یک‌ هزار مترمربعی، تخصیص دو دستگاه خودروی فوم‌ پاش و پرسنل آموزش دیده به آتش‌نشانی، احداث مرکز سوختگیری، تجهیز سالن ترمینال به دو دستگاه بازرسی ایکس‌ری و گیت‌وی، اختصاص خودرو جهت جابجایی مسافران در محوطه ایرساید، تامین تجهیزات فرودگاهی برای سرویس‌دهی مناسب به هواپیما، برقراری ارتباط برج مسجدسلیمان با برج فرودگاه اهواز و مرکز کنترل فضای کشور، از جمله نیازهای فرودگاه مسجدسلیمان برای راه‌اندازی و بهره‌برداری است که بخشی از این اقدامات در حال انجام است.

مسجد سلیمان استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر