کد خبر: 625077 A

رئیس شورای پایایی برق خوزستان عنوان کرد:

رئیس شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان گفت: کاهش ۵۰ درصدی توان تولید برق نیروگاه های برق آبی ناشی از خشکسالی محرز شده و باید با راهکارهای مدیریت مصرف از جمله اصلاح دمای سرمایشی شرکت ها، تاسیسات و تغییر ساعت کار ادارات بخشی از کمبود تولید برق را مدیریت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمود دشت بزرگ در اولین جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان در سال ۹۷ اظهار کرد: با وجود مشکلات کمبود نقدینگی، تعمیرات دوره ای و میان دوره ای نیروگاه های حرارتی تا نیمه خرداد به اتمام می رسد و این نیروگاه ها آمادگی تولید ۴۰۷۰ مگاوات را در تابستان خواهند داشت.

وی اضافه کرد: با وجود بارش های اردیبهشت، آورد آب به دریاچه سدهای برق آبی ۴۳ درصد کاهش داشته و به همین دلیل ۵۰ درصد از تولید برق آبی را از دست داده ایم و تنها توان تولید ۳۶۶۰ مگاوات در این بخش وجود دارد.

رئیس شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان یکی از مهم ترین مناطق مشکل دار را در ناحیه شمال استان دانست و افزود: از دو سال پیش لزوم ایجاد سه نیروگاه سیار ۲۵ مگاواتی در سه نقطه اولویت دار شوش، اندیمشک و دزفول مطرح شده و با وجود اینکه در حوزه مسئولیت ما نبود، برای آن ها زمین تهیه کرده ایم که تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

دشت بزرگ تصریح کرد: در شرایط کنونی باید مدیریت دمای سرمایشی در دستور کار قرار بگیرد و روابط عمومی های شرکت های برق آن را پیگیری کنند، باید از دمای ۱۷ درجه در منازل، شرکت ها و .. به سمت دمای رفاه که همان ۲۴ درجه است حرکت کنیم تا با صرفه جویی بهینه مشکلات به حداقل رسیده و کمبود تولید برق جبران شود.

وی بیان کرد: برای عملیاتی کردن کاهش مصرف، بحث تغییر ساعات اداری را از خرداد ماه پیگیری می کنیم.

رئیس اداره پایایی و امنیت شبکه برق کشور نیز در این جلسه گفت: موضوع پایای شبکه بسیار مهم است و تشکیل این شورا نیز به همین دلیل بوده است.

محمد ابراهیم نژاد ادامه داد: مدیریت شبکه به صورت سنتی دیگر پاسخگو نخواهد بود و برای پایداری شبکه باید به سمت رویکرد های نوین دانش بنیان حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: در چهار یا پنج استان مشکل تامین برق وجود دارد و باید همه با هم تلاش کنیم تا تابستان ۹۷ را با کمترین نگرانی از خاموشی پشت سر بگذاریم.

شرکت سهامی برق استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر