کد خبر: 602034 A

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: آبادان و خرمشهر از ظرفیت بالایی برای جذب بیماران از کشور عراق برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قاسم جان‌بابایی در بازدید از زیرساخت‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: امروز به دعوت رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بازدیدهایی را از بیمارستان‌های طالقانی، اروندکنار و خرمشهر داشتیم و متوجه شدیم که در این منطقه بعد از آغاز طرح تحول نظام سلامت؛ کارهای بسیار خوبی به ویژه در زمینه توسعه و هتلینگ صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: آبادان و خرمشهر به دلیل مجاورت با عراق و بهره‌گیری از پزشکان باتجربه و توانمند از  ظرفیت خوبی برای بیمارپذیری از کشور همسایه برخوردار هستند و ما هم کمک می‌کنیم که فعالیت‌هایشان را تکمیل نمایند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: بیمارستان نیمه کاره این منطقه که از تعهدات وزارت بهداشت است تکمیل شده و به ظرفیت بیمارستانی اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر این موضوع که کمبودهای بخش‌های بیمارستانی را در جنوب غرب خوزستان برطرف می‌کنیم؛ بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا با کامل کردن بیمارستان اروندکنار از ظرفیت این بیمارستان نیز برای توریست درمانی بهره بگیریم.

جان‌بابایی در پایان خاطرنشان کرد: در توسعه جدید بیمارستان‌های منطقه، اضافه شدن تمام تجهیزات برای بیماران ریوی را مدنظر خواهیم داشت و از این بابت جای هیچگونه نگرانی نیست.

گفتنی است معاون درمان وزارت بهداشت به همراه  علیرضا آموزنده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و معاونین و مدیران این دانشکده با حضور در یادمان شهدای والفجر 8 اروندکنار و یادمان شهدای شلمچه؛ ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر