کد خبر: 598607 A

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی مطرح کرد:

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تولید محصولات نهایی و تکمیل زنجیره ارزش با هدف تامین نیاز صنایع داخلی، راهبردی استراتژیک در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، پس از افتتاح رسمی طرح های پایین دستی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که روز گذشته انجام شد، با تاکید بر لزوم کاهش خام فروشی و حرکت به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: واحد‌هایی که افتتاح شد به لحاظ ابعاد و اشتغالزایی قابل مقایسه با واحد های اصلی و بالا دست خود نیستند اما اهمیت آن ها در آن است که زنجیره  تولید را تکمیل می کنند.

رضا نوروز‌زاده، افزود: کشور ما وارد کننده ی قطعات خودرو است و محصولات لاستیکی و پلاستیکی زیادی در صنایع خودرو سازی وسایر صنایع بکار می رود که افزایش این واحد های پایین دستی می‌تواند آرام آرام ما را از واردات صنایع نهایی زنجیره پتروشیمی بی نیاز کند و افزون بر این که مانع خروج ارز خواهد شد، ایجاد کننده اشتغال نیز می شود.

وی با تاکید بر اهمیت صنایع پایین دستی پتروشیمی در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور، خاطر نشان کرد: واحد های کامپاندی که افتتاح شدند توانسته اند صاحبان لیسانس را پیدا کنند و به این ترتیب به راحتی می توانند در بازار تولید خودرو و لوازم خانگی وارد شوند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: تامین نیاز صنایع مختلف کشور از سوی بخش های بالادستی و پایین دستی پتروشیمی می تواند کاهش واردات را در بخش های مختلف صنعتی در پی داشته باشد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر