کد خبر: 594932 A

جواد کاظم نسب الباجی:

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: نمایشگاه‌ کتاب، افراد علاقمند به کتاب را به خود جذب می‌کند و ترغیب شهروندان به کتاب‌خوانی را افزایش مید‌هد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، جواد کاظم نسب الباجی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب خوزستان ضمن ابراز خوشحالی از نشاط و هیجان در بین فعالان فرهنگی، اظهار کرد: این فضای خوب حاصل تلاش‌های خالصانه جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همکاران ایشان است.

وی افزود: وجود این چنین نمایشگاه‌هایی، افراد علاقمند به کتاب را به خود جذب می‌کند و ترغیب شهروندان به کتاب‌خوانی را افزایش مید‌هد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرکت ناشران از استان‌های مختلف در نمایشگاه، عنوان کرد: از نکات قابل توجه نمایشگاه، ایجاد ارتباط بین ناشران و فعالان فرهنگی از استان‌های مختلف کشور است که پیامدهای خوبی به‌ همراه دارد.

وی پایین بودن سرانه مطالعه را ناشی از دلایلی مانند مشکلات اقتصادی، بیکاری و شرایط بد آب‌ و هوایی دانست و گفت: باید شرایط و مشوق‌های بیشتری برای ترویج فرهنگ مطالعه مهیا کنیم.

کاظم نسب الباجی تصریح کرد: از آنجایی که مردم خوزستان از دیرباز اهل قلم و فرهنگ بودند، اگر از آرامش نسبی برخوردار شوند و مشکلات اقتصادی بهبود یابد، مطمئناً توجه بیشتری به مطالعه کتاب خواهند داشت.

گفتنی است دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان از ٢٥ بهمن افتتاح و تا ٣٠ بهمن در دو نوبت صبح از ساعت ٩ الی ١٢ و عصر از ساعت ١٦ الی ٢٢ پذیرای بازدید کنندگان است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر