کد خبر: 582709 A

مدیر کمیته امداد شهرستان ماهشهر خبر داد:

مدیر کمیته امداد شهرستان ماهشهر عملکرد این نهاد را در بخش پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مدد جویان در نه ‌ماهه نخست سال جاری تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قیصر کُرد، با اشاره به بهره‌مندی افراد از خدمات بیمه‌ های اجتماعی، گفت: هدف از اجرای این طرح، توانمند سازی مددجویان تحت حمایت و تأمین امنیت اقتصادی برای آینده زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌ های اشتغال است.

وی با بیان این که خانواده های مددجوی تحت حمایت از خدمات بیمه‌ های تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند، افزود: در نه ماهه نخست امسال ۱۶۸۳۳۹۸۳۷۹ میلیارد ریال  برای حق بیمه آن‌ ها  به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت‌ شده است.

کُرد با تأکید بر این که پرداخت حق بیمه مددجویان اقدامی مؤثر برای برخورداری آن‌ ها از مزایای تأمین اجتماعی است، گفت: بر اساس توافق انجام‌شده با تأمین اجتماعی، مددجویان پس از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه به‌شرط رسیدن به سن قانونی (زنان ۵۵ سال و مردان ۶۰ سال)، بازنشسته می‌شوند و مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان ماهشهر با بیان این که حق بیمه بیش از خانوار توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود گفت: افراد مشمول بیمه‌ های اجتماعی شامل سه گروه زنان سرپرست خانوار، مجریان طرح‌ های اشتغال و مشمولان کد ۹۹۴ (بیمه آزاد) هستند که تا زمان فرارسیدن سن بازنشستگی، حق بیمه آن‌ ها به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود و از همه مزایای بیمه اجتماعی ازجمله مستمری بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی برخوردار خواهند شد.

وی با بیان این‌که بهره‌مندی از بیمه تأمین اجتماعی می‌تواند یکی از عوامل مهم در توانمند سازی مددجویان باشد، گفت: تلاش کمیته امداد بر این است که بتواند شرایطی ایجاد کند تا با همکاری سازمان تأمین اجتماعی همه مددجویان تحت حمایت این نهاد، از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند.

کمیته امداد ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر