کد خبر: 582638 A

استاندار خوزستان اعلام کرد؛

استاندار خوزستان گفت: با برنامه ریزی مدون مسایل آب شرب و فاضلاب خوزستان و به ویژه در اهواز و کارون در مدت سه تا چهار سال آینده بهبود پیدا کرده و اصلاح جدی در آن صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه عملیات اجرایی سه پروژه آب و فاضلاب شهرستان کارون، اظهار کرد: رییس جمهوری در اسفند پارسال دستور بهبود، ارتقا و نوسازی سیستم آب شرب و فاضلاب خوزستان را صادر کرد و پس از آن مصوبه 15 فروردین 1396 در خصوص پنج مشکل اصلی خوزستان از جمله آب شرب و فاضلاب در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:دولت با وجود تمامی سختی ها، اعتبارات لازم برای پروژه های آب و فاضلاب خوزستان را تامین کرده است.

استاندار خوزستان گفت: در پروژه آبرسانی غدیر تاکنون بیش از 45 کیلومتر لوله کار گذاشته شده و تا پایان سال نیز 75 کیلومتر دیگر نیز انجام می شود. 

وی بیان کرد: همچنین در حوزه فاضلاب شهرستان کارون بیش از 155 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی سه پروژه در این شهرستان بودیم.

وی گفت: این پروژه ها در درویشیه جنوبی، اسلام آباد شرقی و شهرک گل ها اجرا می شوند و در ماه های آینده نیز پروژه هایی در اسلام آباد غربی، مشعلی، زرگان و مرکز اهواز اجرایی می شود.

وی یاد آور شد: به دلیل مشکلاتی که شهرستان کارون داشت از 600 میلیارد ریالی که ازمحل اعتبارات ملی به آب و فاضلاب اهواز اختصاص دادیم، 350 میلیارد ریال آن را در شهرستان کارون هزینه می کنیم.

استاندار خوزستان افزود: همچنین کارهای فاینانس تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز با سختی انجام شد و در سال آینده نیز تمامی مشکلات و کمبودهای این تصفیه خانه برطرف شده و برنامه ریزی برای اتمام تصفیه خانه شرق در اولویت کار قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در حوزه اصلاح شبکه ها نیز به تدریج اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته و مشکلات عمده سطح مناطق اهواز و حاشیه اهواز به زودی برطرف می شود.

شریعتی ادامه داد: ضمن عذرخواهی از مردم اهواز و شهرستان کارون انتظار می رود مدتی دیگر مشکلات این مناطق و وضعیت سخت تردد در مناطقی که عملیات اجرایی فاضلاب در آن انجام می شود را تحمل کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی بین سلامتی مردم و ایجاد مزاحمت برای تردد شهروندان، سلامتی آنها در اولویت است و امید می رود که این پروژه ها در مدت مشخص شده به پایان برسد.

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر