کد خبر: 496002 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اشاره به برنامه های مختلف نمایشگاه قرآن، خاطر نشان کرد: این نمایشگاه به مدت ١٠ شب و با حضور ناشران داخلی و خارجی در موزه هنرهای معاصر در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد جورند، در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد که در موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان یک انتخاب هوشمندانه است که برکسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به جایگاه قران در کشورمان، گفت: در نظام جمهوری اسلامی قرآن ماهیت حقیقی پیدا کرد و در جایگاه اصلی خود قرار گرفت.

جوروند با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری در مراسمات قرآنی نشان از رضایتمندی ایشان از فعالیت های قرآنی در سطح کشور دارد، افزود: روز به روز بر تعداد جوانانی که علاقه مند به آموزش قرآن در زمینه های مختلف هستند، افزوده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اشاره به برنامه های مختلف نمایشگاه قرآن، خاطر نشان کرد: این نمایشگاه به مدت ١٠ شب و با حضور ناشران داخلی و خارجی در موزه هنرهای معاصر در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: ارائه محصولات و نرم افزارهای فرهنگی مختلف، برگزاری ورک شاپ های هنری، نمایش های خیابانی با موضوعات قرآنی، برگزاری جشنواره فانوس که یادآور ماه مبارک رمضان است و همچنین برپایی سیاه چادر و نمایش اقوام از جمله برنامه های یازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت است.

جوروند، با بیان اینکه این نمایشگاه با همت همکاران در حوزه های فرهنگی، ناشران، کتابفروشان و تمام کسانی که در حوزه های قرآنی فعالیت می کنند دایر شده است، ابراز کرد: از نکات مهم این نمایشگاه عرضه ۱۵۰ تابلوی خطی نفیس از هنرمند بین المللی است.

وی با تاکید بر اینکه همچنین ١٠٠ قطعه عکس از عتبات که حاصل تلاش عکاس عراقی است در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار داده می شود، عنوان کرد: برپایی غرفه شهدا و مراسم تکریم از خادمان قرانی نیز از برنامه های این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه این ظرفیت را داریم که نمایشگاه قرآنی به صورت مستمر در طول سال و در شهرهای مختلف استان برپا کنیم، اظهار امیدواری کرد: برپایی این نمایشگاه گامی مؤثر جهت برگزاری دیگر برنامه های قرآنی در اهواز و دیگر شهرهای استان باشد.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر