کد خبر: 440389 A

در جلسه ای مشترک مطرح شد؛

فرماندار شهرستان اهواز، در جلسه ای مشترک با حضور مدیران عامل شرکت های نفت و گاز، بر رعایت جدی قوانین زیست محیطی توسط این شرکت ها تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اهواز، در این نشست مشترک، ارزانی بیرگانی با مدیران عامل شرکت های بهره برداری نفت و گاز مارون، شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، کارخانه بازیابی اتان پتروشیمی مارون و رؤسای اداره ى محیط زیست شهرستان اهواز، مرکز بهداشت شرق و غرب اهواز و نیز بخشداران مرکزی، غیزانیه و همچنین اسماعیلیه، به منظور بررسی و رفع مشکلات ناشی از آلودگی های فعالیت واحدهای بهره برداری نفتی شهرستان اهواز دیدار و گفتگو نمود.

فرماندار اهواز در این جلسه گفت: باید با همکاری شرکت های نفتی و گاز با تأکید بر رعایت الزامات و قوانین زیست محیطی اقدامات جدی صورت بگیرد.

 وی هشدار داد: چنانچه این مسئله رعایت نگردد پیگیری قانونی در پی خواهد داشت.

ارزانی بیرگانی افزود: من از مسئولان بهداشتی خواستار ارائه آمار واقعی و مبتنی بر وضعیت موجود هستم و نیز، شرکتهای نفتی که تأسیسات مربوط به آن ها در هر بخش و مناطقی که مستقرند لازم است برای محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مردم آن مناطق، تلاش بیشتری داشته باشند.

فرماندار اهواز خطاب به مدیران عامل شرکت های نفتی و گاز تصریح کرد: در مباحث زیست محیطی توجه شود که چه کارهایی باید انجام شود وچه کارهایی صورت گرفته است تا وضعیت بهداشتی و زیستی بهبود یابد. و نیز به بررسی مسائل اجتماعی از نظر وضعیت آب، مدرسه، راه ها و همچنین بررسی زندگی مردم در آن مناطق ومسائلی که پیش می آید به صورت اساسی پرداخته شود.

فرماندار اهواز در پایان جلسه گفت: خوشبختانه با مذاکراتی که انجام دادیم، نتایج مثبتی حاصل خواهد شد و انشاالله بزودی این نتایج، نمود نیز خواهند داشت.

 

فرمانداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر