کد خبر: 424124 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

ایلنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: پدافند غیر عامل، پدافندی همه جانبه است و اقدامات آن از یک سو توان دفاعی کشور را در زمان بحران افزایش داده و از سوی دیگر، پیامدهای بحران را کاهش و امکان بازسازی مناطق آسیب دیده را با کمترین هزینه فراهم می سازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی، امروز در نشست مشترک با رؤسا، معاونان فرهنگی و دانشجویی و دبیران دوازده کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه‌های اهواز اظهار کرد: پدافند غیرعامل، دفاع غیرمستقیم و بدون سلاح و تقویت زیرساخت‌ها و ارائه آموزش‌های لازم در همه زمینه‌ها است.

وی افزود: پدافند غیرعامل یک پدافند همه جانبه است و نیاز به توجه کامل و ویژه در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و شهری دارد و توجه به زیرساخت‌ها، برای مقابله با ترفندهای دشمن از ضروریات آن است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: هلال‌احمر ماهیتی پدافندی دارد و به‌طور حتم باید راهبردها و راهکارهای مناسبی در حوزه پدافند غیرعامل داشته باشد که با قدمت و توانمندی‌هایی که هلال‌احمر دارد می‌تواند در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در عرصه آسیب‌های اجتماعی کارهای مناسبی انجام دهد.

خدادادی ادامه داد: این توانمندی‌ها به دلیل ذات مردمی و داوطلب محوری هلال‌احمر است که اکنون با ارائه طرح‌های مناسب و ایجاد معاونت آموزش و پژوهش، زمینه‌ی تسری آموزش‌های همگانی برای مردم به‌عنوان ضرورت یک جامعه‌ی توانمند و پویا را فراهم کرده است.

وی گفت: ارائه آموزش‌های همگانی در عرصه‌های مختلف، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و اولویت نخست هلال‌احمر استان، آموزش کمک‌های اولیه و امداد و نجات است و این در همه سطوح انجام می‌پذیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان اضافه کرد: آسیب‌های اجتماعی می‌توانند زمینه آموزش‌های همگانی را فراهم کند تا بتوان با برنامه‌ریزی و الزاماتی که برای ادارات ایجاد شده، این بستر به بهره‌برداری برسد.

به گفته خدادادی جوانان هدف عمده هلال‌احمر برای مصونیت بخشی و توانمندسازی هستند زیرا اقشار مختلف جامعه در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند که مصونیت بخشی با انجام کارهای فرهنگی و برنامه‌ریزی مناسب نیاز آن‌ها است.

وی بیان کرد: توانمندسازی با آموزش و فراهم کردن شرایط مناسب امکان‌پذیر می‌شود که در نهایت به کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری منجر می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان یادآور شد: باید شرایط را طوری فراهم کنیم تا جوانان به جامعه احساس تعلق‌خاطر داشته باشند تا از آن بی‌هویتی که دشمن انتظار دارد خارج شود و نقش‌آفرین و مداخله جو باشد و در تعیین سرنوشت خود مشارکت کند.

 

 

جمعیت هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر