کد خبر: 360713 A

فینال لیگ‌برتر بسکتبال؛

دومین روز از فینال لیگ‌برتر بسکتبال از ساعت 16 در سالن اندیشه شهرک‌بعثت پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام، ساعتی پیش دومین روز از فینال لیگ‌برتر بسکتبال برگزار شد و تیم پتروشیمی بندر امام همچون روز گذشته در سالن اندیشه شهرک بعثت، در قالب میزبان از میهمان خود صنعت نفت آبادان پذیرایی کرد.

در نخستین کوارتر این رقابت سربازان مهران شاهین‌طبع کاملا جنگنده توپ را به گردش در آوردند و تمام درهای نفوذ را روی نفتی‌های آبادان بستند و با یک دفاع هماهنگ و سرسخت، مانع از امتیازآوری آنها شدند اما در نهایت بعد از گذشت 4 دقیقه از شروع بازی، طلسم شکسته شد و آبادانی‌ها اولین پرتاب 2 امتیازی خود را وارد سبد کردند.

در ادامه کوارتر نخست این دیدار، بندر امامی‌ها با هنرنمایی آرمان زنگنه، ادگار سوسا و بهنام یخچالی و با بازی‌سازی سعید داورپناه و جسارت و سرسختی موسی نبی‌پور موفق شدند 19 امتیاز کسب کنند و به آبادانی‌ها اجازه ندادند بیش از 12 امتیاز در این کوارتر بدست آورند.

برخی طرفدارنماهای تیم آبادانی، کوارتر دوم این رقابت با فحاشی و توهین به بازیکنان تیم پتروشیمی و هواداران این تیم نظم بازی را بر هم زدند که در نهایت  به دستور سر داور این دیدار متوقف شد.

بعد از گذشت 15 دقیقه از توقف این دیدار، با سوت سر داور توپ بار دیگر به گردش در آمد و نفتی‌ها با استفاده از این وقفه و خارج‌کردن بازی از جریان طبیعی خود توانستند نتیجه این کوارتر را با اختلاف 5 امتیاز به سود خود پایان دهند تا نیمه‌اول 30 بر 28 به سود پتروشمی روی تابلو ثبت شود.

در کوارتر سوم این بازی شاگردان سامری برای کم‌کردن اختلاف نتیجه، دست به توپ شدند اما سربازان شاهین‌طبع با بازی هوشمندانه ادگار سوسا، به همراه پرتاب‌های 3 امتیازی و مستقیم بهنام یخچالی و شوت‌های منطقه‌ای آرمان زنگنه و در نهایت هنرنمایی حامد حدادی زیر حلقه نفتی‌های آبادان 25 امتیاز کسب کردند و از طرفی دفاع بی‌نقص آنها اجازه کسب بیش از 9 امتیاز را به آبادانی‌ها نداد تا این کوارتر با امتیاز 25 بر 9 به سود پتروشیمی به انتها رسد.

در کوارتر چهارم این دیدار تیم پتروشیمی باز هم نفت‌ را ناکام گذاشت و با امتیاز 19 بر 18 به برتری رسید تا این دیدار در مجموع 74 بر 55 به سود پترو به پایان برسد و نفت‌آبادان 2 بر صفر از تیم هم استانی خود عقب بیافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام، هواداران تیم صنعت نفت آبادان بعد از پایان بازی با شکستن تعدادی صندلی و فحاشی به داور و تیم داوری ورزشگاه اندیشه شهرک بعثت را ترک کردند.

خبرنگار: سالار قاسمپور

فینال بسکتبال کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر