کد خبر: 352954 A

با حضور معاون استاندار خوزستان برگزار شد؛

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان در مراسم نمادین پاکسازی معابر عمومی و خیابان‌های شهر که امروز در بلوار ساحلی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان در حوزه محیط زیست با چالش‌های اساسی و جدی مواجه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فرج الله خبیر افزود: با دخالت بی‌رویه، مشکلات بسیاری برای طبیعت، جانواران، انسان و کلیه منابع طبیعی از جمله آب، هوا و خاک که مورد استفاده انسان‌ها است، ایجاد خواهد شد، از جمله پدیده گرد و خاک خوزستان و همچنین دوده‌های پرکلاغی خاکستر که در شهر اهواز مشاهده می‌شود و سایر موارد آلودگی، همه ناشی از دخالت بی‌رویه انسان در محیط زیست است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: امیدواریم انسان‌ها به جایی برسند که در هر اقدام خود، مبتنی بر یک مطالعه عمیق زیست‌محیطی و با در نظر گرفتن همه جوانب، تصمیم‌گیری کنند. اگر ساخت و ایجاد یک صنعت، محیط زیست عرصه‌ای که در اختیار آن صنعت قرار می‌گیرد را از بین می‌برد؛ می‌توان حداقل در کنار آن، عرصه جدیدی در نظر گرفته و احیا و کمترین مشکل برای محیط زیست ایجاد شود.

 خبیر ادامه داد: در صورت احداث یک سد، باید توجه شود که پس از آن حق‌آبه تالاب‌ها تامین شود تا تالاب‌ها خشک نشوند و کشور و به ویژه استان خوزستان با چالش‌های زیست‌محیطی مانند پدیده گرد و خاک مواجه نشود.

 وی بیان کرد: مردم و دولت به دلیل انجام اقدامات نامناسب در عرصه‌های زیست‌محیطی و عدم مطالعات کافی، نقش بسیاری در تخریب و ایجاد مشکلات محیط زیستی دارند.

 معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: نظافت و پاکیزگی نباید منحصر به ایامی خاص باشد و همیشه باید پاکیزگی شهر در نظر گرفته شود. در برخی شهرهای کشور، زباله‌ها هر چند روز یک‌بار جمع‌آوری می‌شوند؛ این موضوع باید در خوزستان نیز فرهنگ‌سازی شود و مردم نیز در هر ساعتی زباله‌ها را بیرون نگذارند.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر