کد خبر: 236665 A

رئیس انجمن صنفی کشاورزان شهرستان اعلام کرد:

دولت همواره در پرداخت وجه کوتاهی‌هایی داشته و نتوانسته این اعتماد سازی متقابل را انجام دهد.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان شهرستان شوش دانیال ساعتی پیش گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بین مسئولین محترم به ویژه مسئولین جهادکشاورزی و تعاون روستایی قرار بر این شد که وجوه مربوط به خرید تضمینی ذرت از سوی سازمان تعاون روستایی در اسرع وقت به صورت نقد به کشاورزان پرداخت شود اما متأسفانه با گذشت حدود چهل روز از خرید ذرت تاکنون مطالبات اکثر کشاورزان ذرت کار این شهرستان پرداخت نشده است و این موضوع باعثنارضایتی شدید آن‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبدالرحیم رحیمی نیا افزود: یکی از عواملی که باعثمی‌شود کشاورزان محصولات خود را با ضرر به دلالان بفروشند، نقد بودن آن معامله است. در حالی که دولت همواره در پرداخت وجه کوتاهی‌هایی داشته و نتوانسته این اعتماد سازی متقابل را انجام دهد.

وی ادامه داد: کشاورزان محصولات خود را با هزاران امید به سیلو‌ها ارسال می‌کنند اما متأسفانه مسئولان به دلیل کمبود فضای انباری و مشکلاتی از این قبیل از تحویل گرفتن آن خودداری می‌کنند و در صورت خرید نیز وجه آن بعد از گذشت چندین هفته به کشاورزان پرداخت می‌شود.

رحیمی نیا با اشاره به زمان کشت محصولات پاییزه به خصوص محصول استراتژیک گندم و عدم نقدینگی کشاورز جهت خرید کود و بذر و… افزود: حمایت از کشاورزان و تأمین معیشت آن‌ها با پرداخت صحیح و به موقع مطالباتشان موجب ترغیب این قشر زحمت کش برای تداوم کشاورزی خواهد شد.

وی از مسئولین ذیربط استانی و شهرستانی خواستار تسریع روند پرداخت مطالبات به کشاورزان و جلوگیری از متضرر شدن آن‌ها و کاهش عملکرد یا سطح زیر کشت محصولات کشاورزی شد.

شهرستان شوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر