کد خبر: 223499 A

امام جمعه شهرستان هندیجان:

ما خدا ر ا شاکریم که ایران توانسته اینگونه پهپاد‌ها را در کمتر از ۳ سال بومی کند که حتی از پهپادهای آمریکایی هم پیشرفته‌تر است.

امام جمعه شهرستان هندیجان گفت: ایران در کمتر از ۳ سال توانست RQ۱۷۰ را بومی کند و در پایان سال هم، ۴ فروند از این پهپاد‌ها تولید می‌کند و این توانمندی را به رخ جهانیان کشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از هندیجان، حجت الاسلام و المسلمین علی شمیل‌پور در ادامه افزود: هنگامی که پنتاگون فیلم پرواز این پهپاد را از رسانه‌ها دید تعجب کرده که ایران چگونه به فناوری و اطلاعات این هواپیما دست پیدا کرده و آن را شکار کند و سالم به زمین بنشاند و این غنیمت بزرگی بود که توانستیم از آمریکا بگیریم.

شمیل‌پور تصریح کرد: رسانه‌های غربی ابتدا منکر آن شدند و سعی کردند آن را مخفی کنند و آن را موضوعی دروغ دانستند که ایران توانایی دستیابی به اینگونه فناوری هواپیمایی بدون سرنشین را ندارد. ولی همه کشور‌ها متوجه شدند که شکار این هواپیما حقیقت دارد، اما بعد از آن ادعا کردند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند از فناوری آن استفاده و آن را رمز گشایی کند ولی همه شاهد بودیم که ایران نه شبیه آن، بلکه توانسته بهتر از آن را بسازد که هم سوخت کمتری مصرف می‌کند و هم سرعت بالاتری دارد و علاوه بر آن کم حجم‌تر و از فلز ساخته نشده است.

وی عنوان کرد: سردار حاجی‌زاده در سخنان خود گفته بود که اگر تمام تحریم‌های ایران را بردارید شاید ما یک فروند از این هواپیما را به شما بدهیم و البته هواپیماهای ما با کیفیتتر از پهپادهای شما می‌باشند.

امام جمعه هندیجان اظهار کرد: ما خدا ر ا شاکریم که ایران توانسته اینگونه پهپاد‌ها را در کمتر از ۳ سال بومی کند که حتی از پهپادهای آمریکایی هم پیشرفته‌تر است، و ما شاهد بودیم که اوباما بعد از شنیدن این خبر، تحریم‌ها را علیه ایران تمدید کرده ولی این‌ها نمی‌دانند که ایران به فناوری‌هایی بسیار بزرگی مانند موشک‌های بالستیک تولید کشور ایران و یا موشک سجیل که می‌تواند در عرض ۵ دقیقه از تهران، اسرائیل را با خاک یکسان بکند دست یافته است.

شمیل‌پور با اشاره به مذاکراتی که چند روز در عمان برگزار ش گفت: احتمال دارد که در مذاکرات بعدی به نتایجی خوبی برسند و البته شرق و غرب هم آرزو دارد که ایران در مذاکرت ۱ + ۵ به یک نتیجه خوبی برسد.

امام جمعه شهرستان هندیجان بیان کرد: در ۲۹ و ۳۰ آبان ماه رزمایش بسیج ناحیه هندیجان را در پیش رو داریم که در ایران رزمایش‌ها واقعاً اهمیت ویژه‌ای دارند و همیشه به طور مداوم باید اینگونه رزمایش‌ها برگزار شوند و این توانایی‌های ما و فرزندان ما را نشان می‌دهد و از مسئولین امر می‌خواهم که در این رزمایش‌ها مردم را هم شرکت بدهند، من از فرماندهی و پرسنل سپاه پاسداران هندیجان برای همه تلاش‌هایی که انجام می‌دهند تقدیر و تشکر می‌کنم.

شهرستان هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر