کد خبر: 216910 A

مسؤول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بندر امام خمینی «ره»:

تمام شرکت‌ها و ادارات مستقر در محدوده بندر امام خمینی «ره»، بر حسب قانون مکلف هستند از پسوند نام بنیانگذار جمهوری اسلامی که زینت بخش این بندر است، استفاده کنند.

در پی انتشار اخبار مربوط به صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی «ره» و عدم استفاده از نام این بندر، مسوول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی بندر امام خمینی با صدور نامه‌ای به مسؤولین مربوطه، به ادامهٔ این روند هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی «ره»، حسین عبیداوی در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری افزود: بندر امام خمینی «ره»، با جمعیتی حدود یکصد هزار نفر، و همچنین محدودهٔ شهری تصویب شده، حجم وسیعی از صنایع و شرکت‌های صنعتی و پتروشیمی را در خود جای داده است، اما از آنجائیکه این بندر در تقسیمات وزارت کشور، جزوی از شهرستان ماهشهر محسوب می‌شود، بعضی مواقع مشاهده شده که در انعکاس اخبار و رویدادهای این مناطق، چه در بُد صنعتی و یا ورزشی، این شرکت‌ها را به شهرستان ماهشهر منصوب می‌کنند که این موضوع علاوه بر اینکه خلاف قانون به دلیل عدم ثبت هیچکدام از این مجتمع‌ها به نام ماهشهر است، باعثاعتراض شهروندان فهیم بندر امام نیز شده است.

لذا با احترام به حقوق شهروندان عزیز ماهشهری، از تمامی این شرکت‌ها می‌خواهیم تا در چارچوب قانون رفتار کرده، تا خدایی ناکرده، فرصت طلبان مغرض، از این بی‌تدبیری در جهت ایجاد اختلاف بین شهروندان عزیز ماهشهر و بندر امام استفاده نکنند.

عبیداوی در پایان گفت: در صورت اصرار به ادامهٔ این روند تفرقه انگیز، این شورا پیگیری خود را از طریق مراجع قضایی دنبال خواهد کرد.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام شهرستان بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر