کد خبر: 175022 A

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مناسبت های مذهبی و ملی در موضوعات مختلف و عام برای عمومی مردم استان برگزار شد.

کارشناس امور فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان از حضور بالغ بر ۵ هزار نفر در مسابقات فرهنگی آنلاین و مکتوب اداره کل خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، مجتبی سعادتی گفت: از ابتدای سال ۹۳ از مجموع ۱۲ مسابقه که بصورت اینترنتی و مکتوب برگزار گردید بالغ بر ۵ هزار نفر در استان در این مسابقات شرکت کرده اند.

وی افزود: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مناسبت های مذهبی و ملی در موضوعات مختلف و عام برای عمومی مردم استان برگزار گردید که از این تعداد شرکت کننده ۱۱۵۶ نفر در مسابقات اینترنتی و آنلاین و مابقی در مسابقات مکتوب شرکت کردند.

سعادتی در این خصوص اعلام کرد: موضوعات مسابقات در بخش آنلاین و اینترنتی که از طریق سایت شبکه کتابخوانان حرفه ای به آدرسwww. booki. irبرگزار شد شامل آموزگار ادب، شبیخون فرهنگی، شکست طبس، جاذبه و دافعه علی، خرما میوه ی انر‍ژی، حیات و سلامت، چگونه شاد و خنده رو باشیم، نخل ها و آدم ها، گزینش تکنولوژی از دریچه بینش توحیدی، بهشت خانواده، جوان و نیروی چهارم زندگی(اراده ی خودساز شخصیت)، ۵۰۰ نکته درباره مطالعه، دشت بان، قرآن(جزء یک تا جزء ۳)، صحیفه سجادیه(نیاش یک تا نیایش تا پایان ۶)، نهج البلاغه(خطبه یک تا خطبه ۸۰) است.

سعادتی همچنین افزود: مسابقات نقاشی و نویسندگی با موضوعات عفاف و حجاب، سالروز ارتحال حضرت امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و… در سطح کلیه کتابخانه های عمومی، ادارات، کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز فرهنگی سراسر استان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: هم اکنون مسابقات مکتوب نویسندگی با موضوعات مختلفی چون آزاد سازی خرمشهر، تاثیر یاد و خاطره شهداء در زندگی امروز، زیباترین تصویر از دفاع مقدس، امام خمینی و تربیت انسان های خوب، زندگی به سبک روح الله در حال برگزاری است.

وی گفت: از دیگر مسابقاتی که هم اکنون در حال برگزاری است، مسابقه نقاشی با موضوعات امام خمینی و کودکان، امام خمینی و خانواده، قیام ۱۵ خرداد می باشد که علاقمندان جهت دریافت فرم مسابقه تا پایان خرداد ماه می توانند به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود مراجعه و فرم مسابقه را دریافت و در این مسابقات شرکت کنند.

وی در پایان گفت: برندگان مسابقات آنلاین و مکتوب در مقاطع کشوری و استانی هدایای نقدی دریافت می کنند.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر