کد خبر: 165322 A

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در آبادان؛

راه اندازی کتابخاته های عمومی در شهرها و روستاهای پر جمعیت و دور افتاده باعثشکوفا شدن ظرفیت های علمی و فرهنگی آن مناطق می شود.

کلنگ ساخت نخستین کتابخانه عمومی بندر چوئبده از توابع شهرستان آبادان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی به زمین زده شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این مراسم با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان، معاون فرماندار آبادان، امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر چوئبده، خانواده خیر محترم عبدالامام وحیدی اصل، مسئولین شهر، اصحاب رسانه و عموم مردم برگزار شد.
مدیر کل کتابخانمه‌های عمومی در این مراسم گفت: خوشحالیم که زمین این کتابخانه توسط خانواده محترم خیر بزرگوار عبدالامام وحیدی اصل اهداء شده و از این بابت از نامبرده سپاسگزاریم.
منصوری با تأکید بر ایجاد فضای مطالعاتی و ارتقاء مطالعه مفید در شهرستان گفت: یکی از ملزومات برای ایجاد انگیزه و رغبت به مطالعه، فضای کتابخانه‌ها است و ایجاد فضای کتابخوانی و فراهم کردن منابع مفید در افزایش افراد کتابخوان نقش موثری دارد.
وی عنوان کرد: راه اندازی کتابخاته‌های عمومی در شهر‌ها و روستاهای پر جمعیت و دو افتاده باعثشکوفا شدن ظرفیت‌های علمی و فرهنگی آن مناطق می‌شود.
منصوری افزود: شهرستان آبادان در حال حاضر دارای ۱۰ باب کتابخانه عمومی با زیربنای ۶۶۷۰ مترمربع می‌باشد که تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان ۷۴۸۶ نفر بوده و تعداد منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی نیز ۱۰۴۷۷۱ جلد کتاب است.

وی افزود: کتابخانه عمومی در شهر چوئبده شهرستان آبادان با زیربنای ۲۹۳ مترمربع در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع و با اعتبار مصوب دو میلیارد ریال ساخته خواهد شد که در تخصیص اولیه و برای شروع به ساخت ۳۰۰ میلیون ریال از اعتبارات استانی برای این کتابخانه پرداخت شده است و در تخصیصهای بعدی نیز اعتبار باقیمانده تخصیص داده خواهد شد.
منصوری در پایان گفت: اعتبار ساخت این کتابخانه از محل اعتبارات تملک دارایی و ۲ درصد نفت تامین خواهد شد.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر