خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا تاکید شد؛

ممنوعیت دریافت هرگونه وجه برای ثبت نام در مدارس دولتی

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۰۴۶

رئیس آموزش و پرورش شوش گفت: دریافت وجه فقط برای کتب درسی و بیمه در زمان ثبت نام برای سال تحصیلی جدید می‌باشد و اخذ هرگونه وجه اضافی از سوی مدارس دولتی ممنوع و با مدیران متخلف برخورد می‌شود.

عامر الهایی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خوزستان اظهار داشت: مدارس غیردولتی همانند مدارس دولتی محسوب می‌شوند با این تفاوت که در زمان ثبت نام مجاز بر دریافت شهریه مصوب، حق بیمه و هزینه کتاب درسی می‌باشند.

وی افزود: در طول سال تحصیلی نیز این مدارس در صورت ارائه فعالیت‌های فوق برنامه می‌توانند طبق ضوابط تعیین شده اقدام به دریافت وجه کنند.

رئیس آمورش و پرورش شوش ادامه داد: شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه در مدارس دولتی و غیردولتی به هیچ وجه اجباری نیست و براساس دستور العمل ثبت نام دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت نام تحت هر عنوان به غیر از موارد مصوب، غیر قانونی محسوب می‌شود.

الهایی اضافه کرد: پرداخت شهریه فوق برنامه در مدارس غیر دولتی به صورت اختیاری بوده و هیچگونه اجباری در این زمینه نباید از سوی مدیران مدارس وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به محدودیت زمانی در ثبت نام کتب درسی، تسریع ثبت نام از سوی خانواده‌ها و مدارس امری مهم و ضروری است، گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم از اول تیرماه آغاز و رعایت محدوده جغرافیایی در ثبت نام جهت ایجاد تعادل در تراکم کلاسی مدارس نیز مورد تاکید است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز