خبرگزاری کار ایران

| 18:24   
کد خبر : ۱۳۹۱۳۵۲

انتشار دو اثر جدید میراث دفاع‌مقدس در خوزستان

کتاب «حبیبِ ممدآقا» و «پلاکت کو؟» دو اثر جدید مؤسسه فرهنگی شهید زیوداری اندیمشک منتشر شدند.

انتشار دو اثر جدید میراث دفاع‌مقدس در خوزستان

به‌ گزارش ایلنا از  خوزستان، کتاب «حبیبِ ممدآقا» روایت زندگی حبیب رحیمی‌منش، اولین شهید مدافع حرم اندیمشک، است که به قلم روح‌الله قلاوندی به رشته تحریر در آمده است.

در برشی از این کتاب آمده است: «قرار بود از مسیر ترکیه وارد سوریه بشویم. برنامه عوض شد. از آسمان خوزستان وارد عراق شدیم. دور و ور ساعت ده بود. خلبان هواپیما اعلام کرد: "تو آسمان کربلا هستیم. این نوری که می‌بینید چراغای حرم حضرت امام حسین و حضرت عباس هستند." حبیب فقط دعا می‌کرد. گفت: "خدایا! مِه خیلی وقته حاسمه وِ ایی ره بیام." (خدایا! من ‌خیلی وقته می‌خواستم این راه رو بیام.) با حضرت ابوالفضل نجوا می‌کرد: "تو بیدی من آوردی وِ ایی رَه.» (تو بودی من رو آوردی به این راه.)

همچنین «پلاکت کو؟» خاطرات شفاهی سیده‌فاطمه موسوی، امدادگر جهادسازندگی و بیمارستان راه‌آهن اندیمشک است که معصومه پاپی آن را به رشته تحریر درآورده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «یک‌دفعه همه‌‌ چیزم را از دست دادم؛ هم کارم و هم کسی که دوستش داشتم. من ماندم و یک ساک لباس. بغض توی گلویم را به‌ سختی قورت دادم. اشکم سرازیر شد. تندتند اشک‌هایم را پاک کردم که کسی نبیند. یاد حرف علی افتادم: "منتظرتم. یادت نره، منتظرتم."»

این دو اثر را  انتشارات راه‌یار (وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) روانه بازار نشر کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز