خبرگزاری کار ایران

| 14:43   
کد خبر : ۱۳۷۶۵۲۸
به دلیل تخلف صورت گرفت؛

پلمپ یک واحد سردخانه غیر مجاز در رامهرمز

رئیس اداره دامپزشکی رامهرمز از پلمب یک‌ واحد‌ سردخانه غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

پلمپ یک واحد سردخانه غیر مجاز در رامهرمز

به گزارش ایلنا از خوزستان، بهروز حقیقی در تشریح این خبر گفت: برابر گزارش‌های واصله یک واحد سردخانه غیر مجاز نگهداری فرآورده خام دامی در سطح شهرستان کشف و پلمب شد.

حقیقی در ادامه افزود: این سردخانه به صورت مخفی اقدام به جمع آوری ضایعات مرغ از مراکز عرضه در سطح شهرستان می‌کرد که پس از کشف آن توسط اکیپ نظارت شهرستان، تمام محموله موجود در سردخانه توسط بازرسان  دامپزشکی ضبط و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی تصریح کرد: در راستای تضمین سلامت و  حفظ حقوق مصرف کنندگان  ورود، حمل و نقل و نگهداری هر گونه  فرآورده خام دامی باید با رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی مربوطه و در واحدهای نگهداری مجاز صورت پذیرد و تمامی فرآورده های خام دامی دارای  مشخصات و لیبل بهداشتی در مراکز رسمی تحت نظارت  دامپزشکی تولید شوند.

حقیقی از شهروندان در خواست کرد با توجه به حساسیت و اهمیت رعایت مسائل بهداشتی فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و با نظارت دامپزشکی تهیه و از خرید فرآورده‌های فاقد هویت و شناسنامه بهداشتی (تاریخ تولید و انقضا و کد ردیابی) خودداری کنند.

وی اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده فرآورده بسته بندی فاقد لیبل و هویت و یا غیر بهداشتی، موارد را به شماره ۰۶۱۳۵۲۳۱۱۰ اطلاع رسانی نمایند تا برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز