کد خبر: 135722 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان:

معلمان ما باید شاخص‌های مورد نظر جامعه شناسی آموزش و پرورش و اولویت‌های کار را بدانند و در شناخت فلسفه تعلیم و تربیت کشور خود قوی عمل کنند.

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در گردهمایی معاونین آموزش متوسطه استان گفت: تکامل سطح فکری و فرهنگی یکی از مهترین رسالت‌های آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد تقی‌زاده در گردهمایی معاونین آموزش متوسطه این اداره کل با اعلام این مطلب افزود: معلم متولی بالا بردن سطح فرهنگی جامعهٔ خود است و دانش آموزان تنها متعلق به یک محله، شهر و کشور نیستند و متعلق به جهان آینده هستند و باید سهم بزرگی در تولید علم جهانی داشته باشند لذا باید با رفتار و عملکرد مناسبشان بر رفتار و عملکرد جهانی تأثیر بگذارند.

وی تصریح کرد: در شناخت الگوهای تدریس نوین، معلمان نباید مشکل داشته باشند و تأثیر ارتباط بین خانه و مدرسه را نیز به خوبی بشناسند، اگر معلمان این کار‌ها را به نحو احسن انجام دهند یک نقشهٔ راه پیدا خواهند کرد و فرآیند آموزش به خوبی و براساس الگوهای آموزش و پرورش دنبال می‌شود و با این نقشه درست فعالیت می‌کنند و اینگونه خط ریل انتقال فرهنگ و تاریخ از گذشته به آینده را نیز به خوبی انجام می‌دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان خطاب به معاونین خاطرنشان کرد: معلمان ما باید شاخص‌های مورد نظر جامعه‌شناسی آموزش و پرورش و اولویت‌های کار را بدانند و در شناخت فلسفه تعلیم و تربیت کشور خود قوی عمل کنند و همچنین اطلاعات خود را افزایش داده و به روز کنند تا بیشتر مؤثر باشند.

تقی‌زاده در پایان گفت: معلمان باید اهداف دروس کتاب‌های آموزشی و اسناد فرادستی را بدانند و بشناسند همچنین با افزایش اطلاعات و آگاهی می‌توانند در هویت دینی و ملی دانش آموزان که عضوی از جامعه هستند تغییر ایجاد کنند و فرهنگ عمومی آن‌ها را افزایش دهند زیرا تکامل سطح فکری و فرهنگی یکی از مهترین رسالت‌های آموزش و پرورش است.

اداره کل آموزش و پرورش خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر