کد خبر: 1242599 A

در تماس با ایلنا عنوان شد؛

مردم بخش سوسن شرقی شهرستان ایذه به دلیل کهنگی و پوسیدگی تأسیسات آبرسانی همچنان در بی‌آبی به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، تشنگی، بی‌آبی، خرابی‌های گاه و بی‌گاه پمپ‌های فرسوده آب و عدم مدیریت صحیح آبی، امان مردم روستاهای سوسن شرقی را بریده است. ‌

برخی از مردم محلی در تماس با خبرنگار ایلنا می‌گویند: بیش از یک ماه می‌شود که روستاهای سوسن شرقی شامل چال آبزا، جنگه شاپوری، جنگه موسوی، دِرب کاظم و چندین روستای دیگر در همین منطقه که در مجموع به شش روستا می‌رسند، مدت‌هاست درگیر بی‌آبی هستند.

یکی از اهالی سوسن شرقی گفت: به علت سوختگی موتور پمپ چاه فالح، آب این مناطق قطع شده است.

وی ادامه داد: مسئولان می‌گویند سفارش پمپ داده‌اند اما هنوز نه از پمپ و نه از آب خبری نشده است. تاسیسات آبفای سوسن قدیمی است و به‌محض کوچک‌ترین خرابی مردم مدت‌ها باید با بی‌آبی سر کنند.

یکی دیگر از اهالی افزود: همین چند روز پیش آب روستاهای سرراه سعیدی و هفده روستای سوسن غربی که از چاه پل فلزی آب آنها تأمین می‌شود قطع شده بود. چند ماه پیش دوباره همین مشکل برای روستای ده حوض و هشت تا نه روستای آن طرف کارون اتفاق افتاد و به مدت  ۲۰ روز مردم در قطعی آب به سر بردند.

وی ادامه داد: این مسائل بخش کوچکی از مصائب و مشکلات مردم در بخش سوسن شرقی و غربی است. کارون از دل زمین‌های ما می‌گذرد ولی ما همچنان در تشنگی به سر می‌بریم.

در همین خصوص بخشدار سوسن در پاسخ به نگرانی مردم به خبرنگار ایلنا گفت: در بخش سوسن شرقی در چند روز گذشته با قطع آب مواجه هستیم و دلیل آن به سوختن الکتروپمپ‌ها برمی‌گردد. این پمپ از نوع خاصی است و در بازار موجود نیست.

حسین مرادی افزود: سفارش داده‌ایم تا پمپ از مشهد تهیه کنند، ولی باید ساخته شود و با توجه به پیگیری‌های موجود احتمال دارد تا یکی دو روز آینده پمپ موردنیاز به دست ما  برسد.

وی بیان کرد: متأسفانه طراحی شبکه آب سوسن شرقی به چند دهه پیش برمی‌گردد و در تلاش برای اصلاح این سیستم هستیم. از نقطه پمپاژ آب در منطقه فالح، ۶۰۰ متر ارتفاع وجود دارد و همین اختلاف ارتفاع باعث می‌شود که به پمپ‌ها فشار وارد شود و بسوزند.

مرادی ادامه داد: ۲۰ و چند روستا از همین منبع آب استفاده می‌کنند و به جمعیت این مناطق، آب مصرفی دام‌ها را هم اضافه کنید، همین حجم آب و فشار وارده به پمپ‌هاست که با مواردی این‌چنین هرازگاهی مواجه می‌شویم.

بخشدار سوسن در پایان گفت: طی مدت زمانی که با قطع آب مواجه شدیم با دو دستگاه  تانکر آب را به مناطق نیازمند رساندیم و این روند تا رفع نهایی مشکل آب در این مناطق ادامه خواهد داشت.

 ضمنا فرماندار ایذه  حاضر به پاسخگویی در این باره  به ایلنا نشد.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

بخش سوسن شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر