کد خبر: 1239010 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

بی برنامگی و عدم مدیریت صحیح در اطلاع رسانی توسط شهرداری و شورای شهر ایذه باعث شد تا مردم و بخصوص بانوان از آیین افتتاحیه پارک بانوان استقبال نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، صبح امرور جمعه ۱۳ خردادماه ۱۴۰۱ پارک قدیم شهربازی ایذه با ایجاد یک سری تغییرات و اصلاحات، سرانجام پس از کش و قوس های فراوان در زمان بندی، تحت عنوان پارک بانوان با حضور عبدالله ایزدپناه نماینده شهرستان های ایذه و باغ‌ملک در مجلس، محمد داودی عضو  و فاطمه مرادی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و برخی از مدیران شهرستان افتتاح شد.‌

نکته جالب توجه در این افتتاحیه اطلاع رسانی دقیقه نودی، عدم برنامه ریزی و دعوت از بانوان قهرمان و چهره های سرشناس  حوزه زنان،  و در کل عدم حضور و استقبال  بانوان در این افتتاحیه بود.

فاطمه مرادی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایذه ضمن تایید این موضوع به خبرنگار ایلنا گفت: خود من غروب پنجشنبه از این خبر اطلاع پیدا کردم و هیچ گونه پوستر و آگهی نیز برای اطلاع رسانی  عمومی آماده نشده بود. همچنین قطعی شدن افتتاحیه را منوط به آماده سازی پوستر اعلام کردند تا اینکه سرانجام در حدود ساعت ده شب پوستر در فضای مجازی به دست ما رسید.

وی گفت: هزینه کرد این پروژه تا امروز چیزی در حدود سه میلیارد تومان بوده است که با توجه به اینکه مکان، فضای سبز، گلخانه  و بسیاری از زیرساخت ها از پیش آماده بودند «پارک شهر بازی» در تکمیل پروژه کمک شایانی به ما کرد و اگر می خواستیم برای ایجاد یک پارک به فکر خرید زمین و ایجاد سازه باشیم به عمر شورای شهر در این دوره قد نمی داد.

مرادی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا که کتابخانه عمومی فعلی که در حریم این پارک از گذشته جانمایی شده است و یکی از عمده مکان های مورد نیاز مردم می باشد و غیر قابل جا به جایی است و همین موضوع  عملا می تواند موجودیت پارک بانوان را به عنوان یک پارک خصوصی زیر سوال ببرد، گفت: طبق گفتگویی که صورت گرفت قرار بر مشترک بودن کتابخانه گرفته شد و با توجه به بحث های پیرامون این موضوع قرار شد فعلا در این خصوص صحبتی نشود تا تکلیف آن روشن شود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در پاسخ به این پرسش که با توجه به نبود پارک در فضای شهری ایذه و نیاز مردم، چگونه می شود جلوی ورود آقایان را به همراه  خانواده ها گرفت، گفت: هر کاری از آغاز با چالش هایی بدون شک روبرو خواهد بود، کما اینکه این مشکلات در حوزه های دیگر هم قابل بررسی است. بدون شک در این پارک ما پذیرای این چالش ها از همین الان خواهیم بود ولی نمی شود ناامید شد و کنار کشید و مردم ما باید به حقوق بانوان در این خصوص احترام بگذارند و با این موضوع کنار بیایند.

او با اشاره به امکاناتی که برای بانوان در این پارک تدارک دیده شده است، افزود: در این مجموعه زمین بسکتبال، والیبال، پیست دوچرخه سواری، اسکیت، زمین بدمینتون، میز پینگ پنگ، شطرنج، وسایل ورزشی برای استفاده بانوان شهر ایذه تدارک دیده شده است و امیدواریم که بانوان از این پارک استقبال کنند.

لازم به ذکر است که نبود فضای کافی و پارک استاندارد و فقر امکانات تفریحی در شهر ایذه برای کودکان و خانواده باعث شده است تا مردم برای گذران اوقات فراغت خود به میادین ورودی و خروجی خطرناک  شهر در مسیرهای پرتردد وسایل نقلیه و همچنین پیاده رو ها پناه ببرند.

IMG-20220603-WA0027

انتهای پیام/

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

پارک بانوان ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر