کد خبر: 1122194 A

به‌منظور پشتیبانی و تأمین تخت بیماران کرونایی انجام شد؛

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به‌منظور پشتیبانی و تامین تخت بیماران کرونایی چادر «راپال» را در بیمارستان آیت‌الله طالقانی برپا کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی افزایش مبتلایان به کرونا، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به‌منظور پشتیبانی و تامین تخت بیماران کرونایی و افزایش ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا، چادر راپال را برپا کرد.

سید نادر نقیبی افزود: چادر راپال با همکاری نیروهای ستادی فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان روبروی اورژانس بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بر پا شد.

وی ادامه داد: این چادر امدادی برخلاف دیگر چادر‌ها در هنگام استفاده در بلایا و حوادث پس از نصب، فضای بسیار زیادی برای استفاده‌کنندگان ایجاد می‌کند و با اندکی تغییرات می‌توان در آن اتاق‌های مختلفی برای شکل دادن به یک بیمارستان‌های صحرایی تعبیه کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان بیان کرد: این چادر در شرایط اضطراری عمومی در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی برای برپایی انبار‌های امدادی، استراحتگاه‌های اسکان اضطراری و موقت حادثه‌دیدگان و بیمارستان‌های صحرایی در اختیار مدیران بحران و سوانح قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر