کد خبر: 107033 A

استاندار خوزستان:

با وجود کاهش صادارت محصولات پتروشمی در استان، همچنان صادارت کالاهای غیر نفتی به سایر کشورها در حال افزایش است.

ایلنا: استاندار خوزستان گفت: صادرات غیر نفتی استان خوزستان به کشور عراق در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۸ درصد افزایش داشته است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید جعفر حجازی در نشست کارگروه اشتغال استان با اشاره به رونق بخش صنایع دستی استان گفت: با وجودی که بازارهای جهانی مانند گذشته برای خرید صنایع دستی کشش ندارند، اما سرمایه‌گذاری‌های استان در این بخش به خوبی جواب داده و رونق صنایع دستی موجب افزایش اشتغال در استان شده است.
وی بیان داشت: در بخش اشتغال خانگی طرح‌های بسیاری نزد بانک‌ها وجود دارد که با توجه به اعلام سهم ۳۰ درصد، بانک‌ها باید فضای لازم برای توسعه اشتغلال خانگی را با تایید طرح‌ها فراهم کنند.
حجازی بیان داشت: با وجود کاهش صادارت محصولات پتروشمی در استان همچنان صادارت کالاهای غیر نفتی استان به سایر کشور‌ها در حال افزایش است.
استاندار خوزستان اظهار داشت: در بخش استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز بیش از ۲ میلیارد دلار در قالب ۲۷طرح صنعتی در استان جذب شده است.
وی بیان داشت: در سال جاری بر اساس مصوبه دولت دهم تمامی استخدام‌های استان به نیروهای بومی اختصاص داده می‌شود و در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از نیروهای شاغل استان بومی هستند.
استاندار خوزستان اذعان داشت: اگر بر اساس این مصوبه دولت دهم، تمامی فرصت‌های شغلی در استان خوزستان به نیروهای بومی استان اختصاص داده شود، بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال استان حل خواهد شد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر