کد خبر: 117286 A

رئیس دیوان اداری کشور، از افتتاح و راه‌اندازی بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری کشور در بجنورد با حضور مدیران دیوان و مدیران اجرایی و قضائی مرکز استان خراسان‌شمالی خبرداد.

رئیس دیوان اداری کشور، از افتتاح و راه‌اندازی بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری کشور در بجنورد با حضور مدیران دیوان و مدیران اجرایی و قضائی مرکز استان خراسان‌شمالی خبرداد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس دیوان اداری کشور، گفت: این دفتر نمایندگی با اهداف ارایه خدمات مشاوره‌ای و ارشادی، دریافت شکایات و ثبت دادخواست مراجعان، تسریع در فرآینده ابلاغ اوراق قضایی و پیگیری امور مراجعان در راستای ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی به مردم در نهاد قضایی دیوان عدالت اداری و همچنین افزایش آگاهی دستگاه‌های اجرایی و مردم از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و نیز پیشگیری از بروز تخلفات اداری ایجاد و فعال شده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری اظهار کرد: دفا‌تر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها در اجرای برنامه پنجم توسعه قضایی در کشور و برای احقاق حقوق مردم و فراهم آمدن ملزومات دادرسی عادلانه ایجاد می‌شود.
وی افزود: با راه اندازی این دفا‌تر نمایندگی دراستان‌ها مردم دیگر نیازی نیست برای شکایات خود این مسافت طولانی به تهران مراجعه کنند ودر‌‌ همان محل سکونت خود شکایات خود را مطرح کنند چراکه مراجعه به دفا‌تر نمایندگی استان در ارائه خدمات هیچ گونه تفاوتی با دیوان اداری تهران نخواهد داشت.
وی افزود: طبق اصل ۱۷۳ قانون اساسی مردم می‌توانند شکایات، تظلمات و اعتراضات خود را نسبت به تصمیمات مسئولان و مأموران یا آیین نامه‌ها و بخشنامه‌هایی که با قوانین مغایرت دارد به دیوان عدالت اداری ارایه کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در استان‌هایی چون اصفهان، یزد، گلستان، همدان، کرمانشاه، خراسان رضوی، کردستان، گیلان، آذزبایجان شرقی و شیراز دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری راه‌اندازی شده است افزود: ۸ استان باقی مانده نیز تا پایان سال جاری دفا‌تر نمایندگی آن افتتاح خواهد شد.
منتظری از افزایش ۱۲ درصدی ورودی‌های پرونده‌های شکایت مردمی به دیوان اداری کشور خبرداد و افزود: امیدواریم با برنامه ریزی‌های انجام شده شاهد کاهش ورود پرونده‌ها باشیم.
وی با اعلام اینکه تاکنون ۹۰ هزار پرونده موجودی در دیوان اداری کشور وجود دارد که هنوز رسیدگی نشده است تصریح کرد: این درحالی است که هرماهه شاهد ورود ۱۰ هزار پرونده به این دیوان هستیم که خود به آن معنا نیست همه شکایات‌های پذیرفته می‌شود چراکه ۵۰ درصد شکایت رد شده است. پایان مطلب / برزگر

آیین نامه اصفهان برنامه پنجم توسعه حقوق خدمت رسانی به مردم خراسان شمالی دستگاه های اجرایی قانون اساسی محمد جعفر منتظری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر