کد خبر: 749459 A

نوروزی مطرح کرد:

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد از تعیین تکلیف 60 پروژه بزرگ شهری در مدت طی شده از فعالیت شورای پنجم و مدیریت شهری این دوره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، احمد نوروزی با بیان این مطلب بیان کرد: در ابتدای فعالیت خود سعی کردیم تا اعتماد از دست‌ رفته سرمایه‌گذاران نسبت به مدیریت شهری را بازگردانیم و در همین راستا، مسائل و مشکلات پروژه های مختلف در جلسات کارگروه تسهیل و به ویژه منطقه ثامن بررسی و بخش زیادی از آنها مرتفع شده است.

وی افزود: بیش از 60 پروژه بزرگ شهر مشهد مانند آرمیتاژ، آفتاب، آیت‌الله بروجردی و ... بواسطه بررسی‌های شورای شهر و مدیریت شهری، حل مشکل شده و از بلاتکلیفی خارج شده‌اند و فعالیت‌های خود را از سرگرفته‌اند.

نوروزی بسترسازی برای جذب سرمایه‌ را گام دومی کمیسیون اقتصادی عنوان کرد و افزود: در این بازه زمانی سعی شد تا پروژه‌های مختلفی مخصوصا با محوریت حوزه گردشگری تعریف کنیم که بسته‌های مختلف سرمایه‌گذاری یعنی بالغ بر 100 بسته سرمایه‌گذاری تهیه و تعریف شده و در سایت معاونت اقتصادی شهرداری بارگذاری و برخی نیز در دست اقدام است.

وی در ادامه به مصوبه مشوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: با تصویب مصوبه اخیر، سرمایه‌گذاران با ایجاد مجموعه‌های چندمنظوره که شامل سرانه‌های درمانی، ورزشی، آموزشی، فرهنگی، تجاری، مسکونی و ... در مناطق کم‌برخوردار و دیگر مناطق مورد نیاز شهر باشد می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌ای در عوارض و حقوق مربوط به شهرداری برخوردار شوند تا دیگر شاهد آن نباشیم شهروندان ساکن مناطق کم برخوردار برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی، نیازمند مراجعه به مرکز شهر بوده و در نهایت ایجاد ترافیک شدید در این محدوده‌ها را شاهد باشیم.

بهداشتی و درمانی سرمایه شورای شهر کمیسیون اقتصادی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر