کد خبر: 360453 A

دبیر جبهه اعتدال شرق کشور

ایلنا: دبیر جبهه اعتدال شرق کشور گفت: برجام سکوی پرتاب مهمی در فرآیند توسعه کشور است.

محمدحسن‌ ساقی در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد: انتخابات سال ۹۲ و انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور یک اتفاق نبود، بلکه یک فرصت تاریخی در راستای تغییر واصلاح بود، مردم با انتخاب ایشان آگاهانه مسیر اعتدال و عقلانیت را انتخاب کردند تا  شرافتمندانه و با عزت زندگی کنند.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم توانست با ترمیم ساختارهای نهادهای فرسوده و ناکارامد اقتصادی،  فرهنگی،  اجتماعی، سیاسی دولت گذشته به خواسته و مطالبات مردمی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشاند.

دبیر جبهه اعتدال شرق کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی دولت گذشته خاطرنشان کرد: آرامش سیاسی، ثبات اقتصادی دربازار و ارز، کاهش نرخ تورم و رکود ۴۰ درصدی به ۴/۶ درصد مثبت از جمله دستاوردهای اقتصادی دولت یازدهم بود.

ساقی ادامه داد: این اقدامات اساسی دولت در واقع حل مشکل تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشور در قالب مذاکرات هسته‌ای نمودار شد و در این بین نباید حمایت مقام معظم رهبری را از مذاکرات هسته‌ای نادیده گرفت.

وی اظهار کرد: تحریم‌های هسته‌ای در دولت گذشته اقتصاد ایران را ظرف مدت زمان کوتاهی وارد رکود تورمی کرد و در ادامه منبع اصلی درآمد دولت ایران نفت را نشانه گرفت، نتیجه آن فساد مالی در بدنه دولتی و شبهه دولتی شد.

دبیر جبهه اعتدال شرق کشور یادآور شد: دلواپسان و کاسبان سیاسی به بهانه دورزدن تحریم‌ها میلیاردها دلار از بیت المال و ثروت‌های ملی به جیب زدند، همان کسانی که اعمال تحریم‌ها را کاغذ پاره خواندند.

ساقی یادآور شد: دولت یازدهم در شرایطی کشور را به دست گرفت که اعمال تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور را بیمار و فلج کرده و رفاه توده‌های مردم را به پایین‌ترین حد خود در دهه اخیر رسیده بود.

برجام در فرآیند توسعه کشور سکوی پرتاب مهمی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تلاش شبانه روزی دولت یازدهم پس از دوسال گفت‌وگو و تلاش شبانه روزی در مذاکرات فشرده با کشورهای 1+5 به توافق برد برد انجامید، خاطرنشان کرد: برجام یکی از دستاورد بزرگ و مهم بین‌المللی دولت است، این توافق‌نامه در حوزه اقتصاد در فرآیند توسعه کشور سکوی پرتاب به شمار می‌رود و اکثر نخبگان کشوری، بین‌المللی، خارجی،  داخلی در حوزه‌های کارشناسی اقتصادی همگی این پیروزی را مثبت ارزیابی کردند.

دبیر جبهه اعتدال شرق کشور ادامه داد: متاسفانه پیروزی حاصل از توافق هسته‌ای به کام دلواپسان تلخ آمد طوری که دولت با کارشکنی آنان در مجلس نهم  رو به رو شد.

وی مهم‌ترین اثر اجرای برجام را رفع موانع بین‌المللی برای بهبود و یا رفع تحریم‌های اقتصادی کشور عنوان کرد و یادآور شد: دولت با برنامه‌ریزی صحیح و تنظیم بودجه سال 93 و 94 توانست پاسخگوی تامین مشکلات اقتصادی شود که نمونه آن در استان خراسان رضوی مشهد در خصوص تامین بودجه تکمیلی مترو،  توجه به مسائل حاشیه شهر، بافت‌های فرسوده اطراف حرم رضوی و  تکمیل پروژه‌های 50 درصدی دولت نهم و دهم شاهد بودیم.

دبیر جبهه اعتدال شرق کشور درباره شعار سال اظهار کرد: این پیام ماندگار و شعار ملی می‌تواند راهگشای عملی اقتصاد در موضوع تولید، ارتباط بین سرمایه‌گذار و تولیدکنندگان با  کارگزاران بدون هرگونه وابستگی به کشورهای بیگانه باشد. 

ساقی تاکید کرد: نباید فراموش کرد ماندگاری سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در واقع حمایت همه‌جانبه ملت از کارگزاران دولت در راستای اجرای برجام را می‌طلبد.

انتخابات برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر