کد خبر: 359182 A

برای نخستین بار در شرق کشور صورت گرفت؛

ایلنا: برای نخستین بار در شرق کشور عمل کاشت واچمن با موفقیت در بیمارستان رضوی انجام شد.

به گزارش ایلنا، فوق تخصص آریتمی و پیس‌میکر قلب در بیمارستان رضوی ضمن اعلام این خبر گفت: این عمل برای بستن گوشک دهلیز چپ قلب بیماری 78 ساله با موفقیت صورت گرفت.

دکتر مهدی طاهرپور افزود: گوشک زائده‌ای کوچک متصل به دهلیزهاست که در بیمار با فیبریلاسیون دهلیزی می‌تواند منشأ پرتاپ آمبولی(لخته) از دهلیز چپ باشد.

وی در خصوص افرادی که برای چنین عملی مناسب تشخیص داده می‌شوند، توضیح داد: این عمل معمولا برای بیمارانی با فیبریلاسیون دهلیزی که قادر به مصرف داروهای ضد انعقاد نبوده یا ممنوعیت مصرف این داروها را دارند انجام می‌شود؛ البته در صورت مناسب بودن شکل گوشک و بعد از تصویربرداری‌های لازم می‌توان از تکنولوژی جدید کاشت واچمن استفاده کرد.

دکتر طاهرپور ادامه داد: این عمل با کمک دکتر جان فوران از لندن با موفقیت و بدون عارضه در خانمی 78 ساله که به علت مصرف وارفارین در زمینه فیبریلاسیون دهلیزی دچار خونریزی شده و بارها بستری شده بود، انجام شد.

لازم به ذکر است، چندی پیش توسط گروه آریتمی قلب بیمارستان رضوی عمل ابلیشن ضربان نابه‌جای بطنی (PVC) بر روی دریچه مصنوعی بیولوژیک آئورت با موفقیت انجام شد که در دنیا بی‌نظیر بود.

بیمارستان قلب لندن عمل رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر