کد خبر: 342128 A

با حضور مسئولان استانی؛

ایلنا: آیین بازگشایی سینما آفریقای مشهد با حضور استاندار مشهد و رئیس سازمان سینمایی، رئیس حوزه هنری، مدیران حوزه ی هنر استان و فعالان این عرصه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در این مراسم اظهار داشت: بدون سینمای ایران دنیا تصویر درستی از اسلام نداشت.

وی افزود: اگر ایران اسلامی نبود و سینماگران ما آثار فاخر دینی تولید نمی کردند، دنیا چه تصویر و تصوری از اسلام می توانست پیدا کند؟

رئیس سازمان سینمایی گفت: رقابت اصلی ما با شیخ نشینان منطقه در حوزه فرهنگ و هنر است، زیرا ما در حال عرضه تولیدات فاخر فرهنگی به جهان هستیم اما آنها در این عرصه حرفی برای گفتن ندارند.

ایوبی به ساخت فیلم های بسیار خوب در جشنواره فجر امسال اشاره و اظهار کرد: فیلم هایی که تاکنون دیده شده اند بسیار درخشان بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: 195 فیلم بلند داستانی به جشنواره فیلم فجر عرضه شده که این نشانگر ظرفیت عظیم ایران اسلامی در تولید فیلم است.

رئیس سازمان سینمایی به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش سالن های سینما در جای جای کشور اشاره کرد و گفت: اکنون شهر به شهر در حال ساخت سینما در همه نقاط کشور هستیم.

ایوبی وضعیت مشهد را از نظر سالن های سینما در سطح بالایی از تجهیزات و امکانات دانست و گفت: با پیگیری استاندار خراسان رضوی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره فیلم فجر در همه بخش ها، علی الخصوص سودای سیمرغ، فیلم اولی ها، هنر و تجربه و... در مشهد برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد به تهیه کنندگان ثابت خواهد کرد که نمایش فیلم در استان ها، باعث افزایش فروش فیلم های آنها در طول سال می شود.

محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور نیز در این مراسم گفت: آمارها حکایت از آن دارد که اقبال مردم برای دیدن آثار سینمایی در سال جاری افزایش قابل توجهی یافته است.

وی افزود: این امر رسالت دست اندرکاران این بخش، بویژه حوزه هنری را که یک سوم سالن های نمایش کشور را در اختیار دارد، سنگین تر می کند.

رئیس حوزه هنری اظهار داشت: فروش آثار سینمایی در 10 ماه امسال در کشور حدود 600 میلیارد ریال بوده است که سهم حوزه هنری با 117 سالن نمایش، 220 میلیارد ریال بوده، که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مومنی شریف خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال چهار میلیون و 400 هزار نفر در سینماهای حوزه هنری در سراسر کشور به تماشای فیلم های سینمایی نشسته اند.

وی تصریح کرد: تا پایان سال 95 سه پردیس جدید سینمایی در شهرهای اصفهان، ساری و مراغه به بهره برداری می رسد.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه مشهد بعد از تهران بیشترین تماشاگر سینما را دارد، تصریح کرد: حق مردم مشهد این است که در سینماهای خوب و با کیفیت فیلم ببینند.

مومنی شریف ادامه داد: سینما آفریقای مشهد در گذشته متعلق به کمیته امداد بود اما بعد از فرمان مقام معظم رهبری به حوزه هنری واگذار شد.

وی اظهار امیدواری کرد که سینما قدس مشهد نیز مورد بازسازی قرار گیرد و افزود: تاکنون 11 سینما در کشور به این حوزه واگذار شده و چهار سینما نیز تا پایان سال جاری به شمار سینماهای حوزه هنری افزوده می شود.

گفتنی است سینما آفریقای مشهد که مدتی برای تعمیرات تعطیل بود با صرف 9 میلیارد ریال از سوی حوزه هنری مورد بازسازی قرار گرفت و به صورت کامل در بخش های سالن و سامانه نمایش، بالکن، لابی، کفپوش، سرویس های بهداشتی نوسازی و به یکی از مجهزترین سینماهای کشور تبدیل شده است.

خراسان رضوی رقابت کمیته امداد مشهد هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر