کد خبر: 216784 A

معاون امور صنایع وزیر صنعت:

قرقیزستان دارای قانون سرمایه‌گذاری بسیار توانمند و گسترده‌ای است و در حوزه تجارت خارجی، تاکنون با ۶١ کشور لغو روادید دارد که موجب گسترش صنعت توریست در این کشور شده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت گفت: ایران به قرقیزستان به عنوان یک کشور دوست با اشتراکات فراوان نگاه ویژه‌ای دارد چرا که این کشور گذرگاه قابل اعتمادی برای دستیابی تجار ایرانی به شرق روسیه و کشورهای عضو پیمان اتحاد گمرکی است و از این رو اتاق مشترک تجاری دو کشور با محوریت خراسان رضوی تشکیل شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محسن صالحی‌نیا افزود: قرقیزستان دارای قانون سرمایه‌گذاری بسیار توانمند و گسترده‌ای است و در حوزه تجارت خارجی، تاکنون با ۶١ کشور لغو روادید دارد که موجب گسترش صنعت توریست در این کشور شده است.

او با بیان اینکه دو کشور ایران و قرقیزستان توافق نامه حمایت از سرمایه‌گذاری در کشورهای یکدیگر را دارند، تصریح کرد: یکی از صنایع قرقیزستان کشاورزی است که بیش از ۶۰ درصد مردم این کشور به این شغل مشغول هستند و با توجه به پیوستن قریب الوقوع قرقیزستان به اتحادیه کشورهای عضو پیمان اتحاد گمرکی، تجار و بازرگانان ایرانی باید آمادگی لازم برای این امر کسب کرده و از فرصت‌های پیش رو استفاده کنند.

ایران و قرقیزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر