کد خبر: 189803 A

دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور:

دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور از هیات دولت خواست هر چه زود‌تر تفاهم نامه ۷۳۰۰ روز را تصویب و به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کند.

دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور از هیات دولت خواست هر چه زود‌تر تفاهم نامه ۷۳۰۰ روز را تصویب و به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، رحمت الله پورموسا در ضیافت افطار جامعه کارگری خراسان رضوی اظهارداشت: در صورت تصویب این تفاهم نامه در هیات دولت، از این پس، کارگرانی که ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متتناوب یا ۷۳۰۰ روز در مشاغل سخت و زیان آور اشتغال داشته‌اند، مشروط با اینکه غیبت یا فاصله از خدمت آن‌ها از یک سال تجاوز نکند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

وی در این مراسم که با حضور مدیران استانی و نمایندگان تشکل‌های کارگری استان برگزار شد افزود: اجرای تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی تا کنون با دست اندازهای فراوانی همراه بوده که امیدواریم با تصویب این طرح در هیات دولت، این مشکل برطرف شود.

پورموسا تصریح کرد: طی سال‌های گذشته این قانون به گونه‌ای بود که تنها کارگرانی می‌توانستند از مزایای این قانون در مشاغل سخت و زیان آور استفاده کنند که فاصله از خدمت یا غیبت آن‌ها طی بیست سال ۱۰ روز بیشتر نبود.

دبیر کل کانون شوراهای اسلامی کار کشور اضافه کرد: در مقطعی نیز سازمان تامین اجتماعی با طرح این موضوع که این قانون استسفاریه مجلس است و اولویت ما اجرای اصل قانون است، از اجرای آن سر باز زد.

وی ادامه داد: با این حال در آخرین وضعیت در جلسه مشترکی با حضور نمایندگان جامعه کارگری، سازمان تامین اجتماعی و مجلس به این تفاهم نامه رسیدیم و اکنون منتظر تصویب هیات دولت هستیم.

اشتغال بازنشستگی تامین اجتماعی تجاوز جامعه خراسان رضوی دولت سازمان تامین اجتماعی شوراهای اسلامی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر