کد خبر: 151919 A

فرماندار قوچان گفت: تمام امکانات این شهرستان برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران نوروزی و ثبت یک خاطره خوش از شهرستان خوش آب و هوای قوچان در اذهان زائرین عزیز آقا امام رضا(ع) بسیج شده است.

ایلنا: فرماندار قوچان گفت: تمام امکانات این شهرستان برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران نوروزی و ثبت یک خاطره خوش از شهرستان خوش آب و هوای قوچان در اذهان زائرین عزیز آقا امام رضا(ع) بسیج شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در شهرستان قوچان علیرضا قامتی در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان گفت: برای افزایش کمی و کیفی خدمات به مسافران نوروزی ۱۲ کمیته در این ستاد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با هماهنگی و همکاری مسوولان دستگاه های اجرایی، تدابیر لازم برای خدمات دهی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه آنچه که باقی می ماند خاطره ای است که از سفر به قوچان در اذهان مسافرین می ماند، اظهار داشت: حتی اگر تخلفی از سوی مسافرین انجام گرفت با رفتار خوب و خوش خودمان می توانیم تاثیر گذار باشیم.

قامتی با اشاره به قرار گرفتن قوچان در مسیر ارتباطی استان های خراسان شمالی و رضوی و مسیر عبور مسافران به مناطق شمالی کشور گفت: ظرفیت تردد مسافران در این محور بسیار است و باید از این ظرفیت بهره بسیار خوبی برد.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی با گلایه از تعداد بالای متکدیان که از شهرهای همجوار برای تکدی گری به قوچان می آیند، گفت: باید در اسرع وقت با کمک ارگان هایی همچون نیروی انتظامی، بهزیستی و شهرداری تمام متکدیان شهر جمع آوری و در محلی نگهداری شوند.

وی با اشاره به وضع نابسامان ورودی و خروجی های شهر افزود: مدیران راه و شهرسازی و شهرداری باید سریعا نسبت به پاکسازی و ساماندهی این مسیر ها اقدامات لازم زا انجام داده و با نصب تابلوهای راهنمایی مناسب مکان های تفریحی و گردشگری و توانمندی ها و مشاهیر قوچان را به زائرین و مسافران بشناسانند.

فرماندار قوچان به آثار، ابنیه و محوطه های باستانی متعدد و متنوع در این شهرستان و نیز آرامگاه عالمی همچون آقا نجفی قوچانی اشاره کرد و گفت: باید از وجود این بارگاه در شهر قوچان نهایت استفاده جهت شناساندن فرهنگ غنی قوچان را انجام داد.

قامتی افزود: مدیران ادارات و نهادهای دولتی و انقلابی و نیز کلیه مراکز خدماتی و اقتصادی در مسیر راه گردشگران نهایت سعی و تلاش خود در جهت خوشامد گویی و آذین بندی در سطح جاده را داشته باشند.

وی از مدیران بانک ها و شرکت نفت و صنعت و معدن و تجارت شهرستان نیز خواست نظارت بیشتر و دقیق تری بر کار اصناف و پمپ بنزین و گاز و عابر بانک ها داشته باشند.

امام رضا بسیج بنزین جاده زائران و مسافران نوروزی صنعت گاز مسافران مسافران نوروزی معدن و تجارت شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر