خبرگزاری کار ایران

| 02:49   
کد خبر : ۱۳۷۷۰۱۷
یک مسئول مطرح کرد؛

فعالیت ٢٠٠ شرکت در حوزه سایبری و فناوری اطلاعات خراسان رضوی

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی گفت: در استان، به واسطه وجود مراکز حیاتی و‌ حساس، چهار پارک علم و فناوری و ۲۰۰ شرکت در حوزه سایبری و فناوری اطلاعات فعال هستند.

فعالیت ٢٠٠ شرکت در حوزه سایبری و فناوری اطلاعات خراسان رضوی

به گزارش ایلنا از مشهد، هاشم جنگی در همایش منطقه‌ای پدافند سایبری و‌ اقدامات مصون سازی که امروز در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: خراسان رضوی، به واسطه وجود مراکز حیاتی و‌حساس چهار پارک علم و فناوری و ۲۰۰ شرکت  در حوزه سایبری و فناوری اطلاعات فعال هستند. با وجود این زیرساخت‌ها آمادگی برگزاری چنین همایش‌هایی‌ هستیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوب اجرای سند زیر ساخت‌های سایبری در سطح استان بود. این سند برای ۲۰ سازمان ارسال و اقدامات لازم صورت گرفت. عملکرد دستگاه‌ها بررسی و امتیاز بندی شده که به زودی اعلام خواهد‌ شد.

به گفته وی، اقداماتی نیز مورد نیاز استان است که یکی از آن‌ها فعال سازی مراکز، اقدامات و‌ ملاحضات پشتیبانی و تعمیرات و فعال سازی و خدمات بومی است. چالش مهمتر دیگر ایجاد ساختار برای تیم‌های واکنش سریع است. برای ۷۷ دستگاه اجرایی کمیته پدافند اجرا و برگزار شده است. آمادگی در برابر تهدیدات و انجام تست‌های‌دوره‌ای نیز از‌ موارد مهمی است که باید صورت بگیرد. انجام تست نفوذ به زیر ساخت‌ها و‌ سامانه‌های مهم سازمان نیز از اهمیت و توجه ویژه‌ای برخوردار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز