کد خبر: 1333721 A

بهره برداری از هشت طرح عمرانی در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد

هشت طرح عمرانی و بیمارستانی با اعتبار ۹۴۰ میلیارد ریال با حضور مسوولان کشوری در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد به بهره‌برداری رسید.

بهره برداری از هشت طرح عمرانی در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد

به گزارش ایلنا از مشهد، مراسم بهره برداری از این طرحها در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تولیت آستان قدس رضوی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: این طرح های عمرانی و درمانی در مجموع با اعتبار ۹۴۰ میلیارد ریال در حوزه های درمان سرطان، ناباروری، جراحی قلب، بیماری های تنفسی و عفونی و راه اندازی دستگاه های تشخیصی در بیمارستان امام رضا(ع) به همت آستان قدس رضوی به بهره برداری رسیده است.

محمدعلی کیانی افزود: پروژه مرکز درمان ناباروری میلاد(IVF) تحت عنوان مرکز ناباروری در بیمارستان امام رضا(ع) با تجهیزات کامل در مساحتی به متراژ هزار و ۵۰۰ متر مربع در سه طبقه و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار با توجه به اهمیت بحث جوانی جمعیت و زوج های نابارور احداث و راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در بیمارستان امام رضا مشهد بیماران از داخل و خارج استان خراسان رضوی و حتی کشورهای همسایه پذیرش می شوند که با توجه به تعداد اتاق عمل و امکانات این مرکز درمانی، روزانه تا ۱۵ زوج نابارور در این مرکز پذیرش خواهند شد تا خدمات تخصصی را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در زمینه سرطان شناسی و درمان بیماران مبتلا به سرطان پروژه بخش براکی تراپی و اتاق عمل آن با متراژ ۲۱۰ مترمربع و دستگاه "سی تی سیمولاتور" در ساختمان جامع پیشگیری سرطان و غربالگری بیمارستان امام رضا(ع) به بهره برداری رسید که این دستگاه برای نخستین بار در خراسان رضوی راه اندازی شده است و بیماران دیگر مجبور نیستند برای درمان به تهران مراجعه کنند.

وی افتتاح اتاق عمل اینترونشنال رادیولوژی برای اعمال جراحی قلب با متراژ هزار مترمربع و همچنین بخش عفونی و هشت اتاق ایزوله تنفسی با متراژ هزار و ۵۰۰ مترمربع را از دیگر طرح هایی عنوان کرد که به همت آستان قدس رضوی به بهره برداری رسید.

کیانی گفت: با توجه به وضعیت کرونا و ضرورت خدمت ویژه و نیاز به اتاق های ایزوله در بخش عفونی اتاق های ایزوله این بخش با امکانات کامل بهسازی شده است و بیماران در محیطی مناسب و استاندارد از خدمات بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: راه اندازی دستگاه سی تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس، ام.آر.آی با قابلیت ام.آر.آی قلب، ماموگرافی تشخیصی، دستگاه اکو کاردیوگرافی پیشرفته داپلر و میکرواینجکشن مرکز ناباروری از دیگر طرحهایی است که شاهد بهره برداری از آن بوده‌ایم.

انتهای پیام/
امام رضا بیمارستان جراحی قلب سرطان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر